Навчально-методичні навчання з керівним складом цивільного захисту району

24.04.2018 року відбулися навчально-методичні навчання з керівним складом цивільного захисту району з організації та проведення спеціального об’єктового навчання на території Івано-Франківської селищної ради. У навчаннях взяв участь керівний склад цивільного захисту району, районна комісія з питань ТЕБ і НС, керівний склад цивільного захисту підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування, Львівської центральної рятувально-водолазної служби та невоєнізовані формування цивільного захисту Яворівського НПП.
Метою навчання є надати практичну допомогу керівництву органів управління та сил цивільного захисту Яворівської районної ланки Львівської територіальної підсистеми єдиної системи щодо:
- організації роботи відповідних оперативно – чергових служб;
- удосконалення системи та організації оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації (під час можливих терористичних акцій, пожежонебезпечного періоду, купального сезону, використанні піротехніки, поводженні з вибухонебезпечними предметами і інш.);
- удосконалення інформування населення про загрозу виникнення можливих надзвичайних ситуацій;
- організації взаємодії органів управління Яворівської районної ланки та органів управління підрозділів ДСНС України, які дислоковані на території району;
- всебічного забезпечення дій органів управління та сил Яворівської районної ланки Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ під час ліквідації негативних наслідків можливих надзвичайних ситуацій;
- використання резервного фонду місцевих бюджетів, Львівського регіонального резерву та місцевих резервів матеріально-технічних ресурсів для запобігання виникненню та ліквідації негативних наслідків можливих надзвичайних ситуацій.
Також дати практику керівному складу ЦЗ в організації і проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків НС, методичну допомогу керівному складу ЦЗ району у підготовці та проведенні спеціальних об'єктових навчань і тренувань (СОН, СОТ) на об'єктах господарської діяльності та перевірити готовність органів управління ЦЗ району до участі в проведенні аварійно-рятувальних робіт при виникненні НС.

30806350_1811124839181463_4698034002733251144_o30073482_1811120962515184_5148935495348806799_o
В ході навчання проведено показ аварійно-рятувального спорядження, засобів захисту, приладів та техніки районних служб цивільного захисту, а саме:
- Підрозділів РВ ГУ ДСНС у Львівській області;
- Яворівського районного відділу Державної установи "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України"
- Управління Держпродспоживслужби у Яворівському районі;
- Медичної служби;
- Яворівського відділення ПАТ «Львівгаз»,
та Яворівського Національного природного парку.

Відпрацьовано питання про посилення протипожежного захисту об’єктів, населених пунктів, лісів, торфовищ та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2018 року та готовності до реагування у разі виникнення в екосистемах пожеж і надзвичайних ситуацій.

Доповідали директор Яворівського Національного природного парку Біляк Михайло з попередження виникнення в екосистемах пожеж і надзвичайних ситуацій та селищний голова Івано-Франківської селищної ради Семеряк Іван з інформування населення щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж в екосистемах. Дії органів місцевого самоврядування в разі виявлення загоряння сухої рослинності чи її залишків
Голова Яворівської РДА Орест Хлян підвів підсумки навчання та поставив завдання начальникам служб ЦЗ та об'єктів господарської діяльності району з проведення СОН (СОТ) на своїх об'єктах та заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на підпорядкованих адміністративних територіях та об’єктах.

Практичні дії формувань ОГД та аварійно-рятувальних служб селища з виявлення, ліквідації пожежі в екосистемі. Організація їх взаємодії. Затримання і притягнення до відповідальності осіб винних у підпалі сухої трави відбулися на рекреаційній водоймі Яворівського Національного природного парку біля с.Верещиця. Доповідав майор служби ЦЗ Кунинець Тарас Романович - начальник ДПРЧ-54 районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області.