Надзвичайники Яворівщини закликають громадян бути обережними під час святкування Івана Купала

Традиційно, в ніч з 6 на 7 липня відзначається свято Івана Купала. Під час святкування багато народних гулянь проходить поблизу водних об’єктів – люди купаються у відкритих водоймах, дівчата пускають вінки тощо. «Очищення» вогнем та водою має важливе значення в купальській обрядовості. Проте, якщо втратити пильність та не дотримуватися правил безпеки під час святкування, існує ризик втопитися чи отримати опіки.

А для того, щоб кожен зміг знайти свою “долю” без шкоди для власного здоров’я, рятувальники Яворівщини нагадують про дотримуватися наступних правил:

• для купання обирайте лише спеціально обладнані місця;

• уникайте водойм із швидкою течією та не плавайте наодинці;

• у воді купайтеся лише у світлу пору доби;

• не заходьте у воду у стані алкогольного сп'яніння;

• не дозволяйте дітям самостійно відвідувати водойми;

• перед тим, як сідати у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет);

• особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет;

• не стрибайте через “купальний вогонь”, якщо не впевнені у своїх силах;

• не залишайте без нагляду ритуальне багаття, щоб не спровокувати пожежу.