На Львівщині високий рівень пожежної небезпеки: мешканців області закликають не провокувати пожежі

Найближчими днями на території області збережеться висока пожежна небезпека. За прогнозом Львівського регіонального центру з  гідрометеорології упродовж 3-5 серпня очікується сильна спека - до +35-37оС.

Недотримання правил пожежної безпеки в цих умовах та необережне поводження з вогнем, зокрема непогашене вогнище, кинутий недопалок                           у більшості випадків призводить до загоряння торфовищ або сухої рослинності. що призводить до виникнення масштабних пожеж, які становлять загрозу не лише довкіллю, житловим будинкам та інфраструктурі, але й життю та здоров’ю людей, особливо тим, хто має серцеві та алергічні захворювання, а також проблеми з дихальними шляхами.

Так, 2 серпня у Жовківському районі внаслідок пожежі сухої трави та сухої стерні було зафіксовано смертельний випадок - загинув місцевий мешканець.

Загалом з початку року в області обліковано 659 пожеж сухої рослинності, з них 65 пожеж на торфовищах, загальною площею понад 150 га.

З метою запобігання випадкам самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області вживаються заходи з контролю за дотриманням мешканцями області природоохоронного законодавства у цій сфері.

Станом на 2 серпня за самовільне випалювання сухої рослинності до адміністративної відповідальності притягнуто 167 осіб. На порушників накладено штрафи на загальну суму більше 30 тис гривень.

Тривають жнива, а при жнивах часто палять суху стерню, тому департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА черговий раз застерігає мешканців не спалювати сухостої та пам’ятати про шкоду, яка завдається природі внаслідок пожеж в екосистемах.