ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ ВСІХ БУТИ ОБЕРЕЖНИМИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВОГНЕМ

У зв’язку зі збільшенням в осінній період масових спалювань опалого листя та стерні, Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи звертаються до всіх громадян і закликають бути обережними при поводженні з вогнем, не допускати випалювання сухої рослинності та її залишків, адже вогонь легко перекидається на прилеглі сільськогосподарські угіддя, лісові масиви чи житлово-господарські споруди, що може призвести до надзвичайних ситуацій.
До того ж випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків призводить до забруднення атмосферного повітря, негативно впливає на представників тваринного та рослинного світу, знищує мікрофлору ґрунтів, погіршує їх структуру та збіднює ґрунти, посилює процеси водної та вітрової ерозії земель, та інших негативних наслідків.

Нагадуємо, що відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає від 170 до 340 гривень для громадян  і від 850 до 1190 гривень для посадових осіб, а в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду від 340 до 680 гривень для громадян і від 1190  до 1700 гривень для посадових осіб.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 до 255 гривень і на посадових осіб - від 255 до 850 гривень, а якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то від 255 до 850 гривень на громадян і  від 595 до 1020 гривень на посадових осіб.
Крім того, згідно з статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Джерело: http://www.dei.gov.ua/2012-01-22-11-53-44/2012-01-22-11-47-42/ostanni-novini/4118-derzhavna-ekologichna-inspektsiya-ukrajini-zaklikae-vsikh-buti-oberezhnimi-pri-povodzhenni-z-vognem.html