У центрі зайнятості розповіли про ризики нелегальної трудової міграції

Днями в Новояворівській міській філії Львівського обласного центру фахівцями сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг  проведено семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» за участю  представника «Новояворівського бюро правової допомоги Львівського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги» Ольги Коваль.

Темою заходу було підвищення рівня поінформованості громадян стосовно безпечної міграції та працевлаштування. О.Коваль зазначила, що трудова міграція – це цілком нормальне явище, яке існує у всьому світі і в цьому не має нічого негативного, проблема в тому, щоб забезпечити шукачам роботи захист і соціальні гарантії при працевлаштуванні.

Проінформовано шукачів роботи про те, що життєво важливо - вирішивши шукати роботу за кордоном, подбати про власну безпеку,  зібрати якнайбільше інформації про країну, в якій планується працевлаштування, її законодавство, можливість там успішного працевлаштування та ризики при нелегальній зайнятості, фірму посередника, яка пропонує роботу, адресу Українського посольства чи організації, які можуть надати  мігрантам допомогу у вирішенні критичної ситуації, а також повідомлено номери телефонів гарячих ліній, на які можна телефонувати у разі потреби.

Зазначимо, що на кожному з етапів працевлаштування за кордоном важливо дотримуватись встановлених норм і правил працевлаштування, володіти повною та достовірною інформацією про роботодавця, мати укладений трудовий договір, оскільки кожна людина особисто відповідає за своє життя і своє майбутнє. Перед тим, як зробити вирішальний крок, потрібно зважити всі «за» і «проти» і не варто віддавати свого права вільного вибору в чужі руки.

Переглядів: 0