Сучасне суспільство крок за кроком йде до власної цивілізованості

Від того, як ми ставимося до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості нашого суспільства.  3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Саме з цієї нагоди 29.11.2017 року в приміщенні Яворівської районної філії Львівського ОЦЗ відбулося засідання круглого столу, присвяченого Міжнародному дню інвалідів на тему: «Проблеми зайнятості працездатних людей з особливими потребами: очікування та шляхи реалізації». В заході взяли участь заступник голови Яворівської РДА Ірина Масюк, представники Яворівської районної філії Львівського ОЦЗ, управління соціального захисту населення РДА, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Пенсійного фонду, територіального центру соціального обслуговування одиноких та пристарілих, служби у справах дітей РДА, відділення ФЗОДССУ, керівник КЗ ЛОР «Краковецький навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів» та перекладач Львівської обласної організації глухих, представники місцевих засобів масової інформації, роботодавці та особи з особливими потребами.

         Основні питання, які висвітлювались на заході це - питання працевлаштування, організації громадських робіт, професійного навчання, пенсійного забезпечення, соціального захисту, соціальної адаптації інвалідів в умовах навчально-виховного закладу, соціально-психологічної та медичної реабілітації, створення спеціалізованих робочих місць, доступ до об’єктів соціальної та громадської інфраструктури, обслуговування осіб з вадами зору, роль працедавців у вирішенні проблем зайнятості людей з особливими потребами.

         Під час засідання круглого столу до уваги учасників було представлено виставку робіт дітей – вихованців КЗ ЛОР «Краковецький навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів» та відеоматеріал-презентацію роботи Міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів.

         З кожним роком питання проблем людей з інвалідністю все більше переводиться в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю закріплюються на законодавчому рівні. Захищаючи гідності людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя.

Переглядів: 255