«Ризики нелегальної трудової міграції»!

Сьогодні у Новояворівській міській філії Львівського ОЦЗ для безробітних було проведено семінар на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції» за підтримки Благодійного Фонду Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії та Міжнародна Організація з Міграції. Семінар провела начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Ратушна, котра в листопаді 2019 року взяла участь у тренінгу, що організовувався спільно із міжнародною організацією з міграції в рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Львівської області щодо безпечної міграції та працевлаштування» у місті Дрогобич. «Поінформований – значить захищений» - саме такими словами розпочала свій семінар І.Ратушна з метою підвищення обізнаності учасників з проблемою торгівлі людьми та шляхами безпечної, легальної міграції і працевлаштування.

Під час заходу розкрила поняття «домашнє рабство», «примусова праця», «торгівля людьми» її ознаки та форми, а також поінформувала учасників заходу стосовно небезпечних моментів, які можуть чекати мігрантів за кордоном, наслідків міграції для сім’ї, самої особистості та суспільства в цілому. Озвучила також схеми шахрайства, якими користуються недобросовісні фірми-посередники, обіцяючи клієнтам хороше місце праці та високі заробітки, а також багато іншої корисної інформації.

На завершення заходу учасники переглянули цікавий фільм «Життя на продаж», після перегляду якого чітко усвідомили ризики нелегальної трудової міграції, роботи у тіні та серйозно замислилися над подальшим трудовим майбутнім.

Ірина РАТУШНА,

начальник відділу активної підтримки безробітних Новояворівської МФ ЛОЦЗ.

Переглядів: 24