Ризики нелегальної трудової міграції!

В час важкої пандемії та жорсткого локдауну робота в центрах зайнятості «кипить». Групові заходи для клієнтів служби зайнятості проводяться в онлайн режимі через мобільний застосунок Zoom. Днями у Новояворівській міській філії Львівського ОЦЗ відбувся інформаційний вебінар на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції». З метою підвищення обізнаності безробітних під час заходу було визначено основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном.

Шукачам роботи наголосили про важливість дотримання всіх встановлених норм і правил на кожному з етапів працевлаштування за кордоном. Увагу слухачів було акцентовано на переліку документів, які необхідно мати для офіційного працевлаштування за кордоном, та наголошено, що необхідно пам’ятати та зробити для власної безпеки перед виїздом за кордон.

Під час заходу завідувач сектору профорієнтації Христина Шавель також поінформувала учасників стосовно небезпечних моментів, які можуть чекати мігрантів за кордоном, наслідків міграції для сім’ї, самої особистості та суспільства в цілому. Озвучила також схеми шахрайства, якими користуються недобросовісні фірми-посередники, обіцяючи клієнтам хороше місце праці та високі заробітки, а також багато іншої корисної інформації.

Відрадно, що захід став доволі результативним, адже усі його учасники чітко усвідомили ризики нелегальної трудової міграції, роботи у тіні та серйозно замислилися над подальшим трудовим майбутнім.

Христина Шавель,

завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Новояворівської МФ ЛОЦЗ.

Переглядів: 8