Роботою забезпечено осіб з інвалідністю

Не співчуття потребують особи з інвалідністю, а розуміння того, що вони є повноцінними членами громади й прагнуть реалізувати творчий потенціал у суспільному житті, стати потрібними, допомагати іншим, віднайти своє «я», у тому числі й у сфері праці. У цьому щоразу переконуються посадовці Новояворівської міської філії Львівського обласного центру зайнятості, до котрих звертаються жителі регіону по допомогу у пошуку місця праці з урахуванням стану здоров’я, протипоказів до виконання певних видів робіт і рекомендацій медико-соціальної експертної комісії.

– Упродовж одинадцяти місяців поточного року соціальні послуги служби зайнятості з метою працевлаштування отримали 97 осіб з інвалідністю. Із них 22 особам вдалося знайти місце праці на постійній основі, 2 осіб – забезпечити громадськими та іншими роботами тимчасового характеру.

Щомісяця міська філія зайнятості оперує інформацією про наявність в регіоні 100-110 вільних робочих місць і вакантних посад. Серед цих пропозицій не завжди є прийнятна робота для осіб з інвалідністю. Тому таким клієнтам надаються профорієнтаційні послуги, мета яких – визначити, яка сфера діяльності їм підходить з урахуванням індивідуальних рекомендацій медиків.

Якщо для відвідувачів з особливими потребами відсутні варіанти працевлаштування, пропонується професійне навчання. У січні-листопаді за скеруванням служби зайнятості навчалося 9 безробітних осіб з інвалідністю. Здебільшого вони підвищували кваліфікацію за професією «оператор котельні», здобували фах ізолювальника з термоізоляції при обслуговування будинків і територій, а також стажувалися на робочих місцях продавця-консультанта, контролера якості, кухаря, бухгалтера, сестри медичної та ін.

На початку грудня роботу за сприяння служби зайнятості шукали 16 безробітних осіб з інвалідністю, у тому числі 8 жінок, 2 – молодь віком до 35 років, 10 – жителі сільської місцевості.

Новояворівська міська філія

Львівського обласного центру зайнятості

Переглядів: 12