Працюймо легально! Скажімо тверде «Ні» – «тіньовій» зайнятості!

Однією з першочергових проблем сьогодення є «тіньова» зайнятість. Відсутність належного соціального захисту, невиплата заробленої заробітної плати спричиняє значне загострення соціального напруження в суспільстві. Адже заходи спрямовані на легалізацію найманої праці – це не лише джерело наповнення бюджетів, а перш за все долі людей.

З такою тематикою у Яворівській районній філії Львівського ОЦЗ  була проведена зустріч з новоствореними фізичними особами-підприємцями підвідомчої території. Мета заходу – інформування роботодавців про те, що  використання незадекларованої праці – грубе порушення чинного законодавства, відповідно до якого відсутність офіційно оформлених трудових відносин між роботодавцем і працівником означає, що працівник позбавлений соціальних гарантій, зокрема:

-права на відпустку, у т. ч. у зв’язку з вагітністю і пологами;

-права на оплату листка непрацездатності;

-права не працювати у вихідний чи святковий день;

-права на оплату періоду участі в екзаменаційній сесії;

-права на виплату вихідної допомоги при звільненні з роботи;

-права на призначення пенсійного забезпечення залежно від страхового стажу;

-права на збільшений розмір допомоги з безробіття відповідно до заробітку за останнім місцем роботи;

-права на отримання ваучеру на навчання особам старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;

-права на одержання кредиту в банківських установах;

-права на допомогу у разі отримання травми на виробництві тощо.

 Роботодавці повинні  офіційно оформляти найманих працівників згідно трудових договорів, вчасно виплачувати заробітну плату за виконану роботу та дотримуватися норм чинного законодавства про працю.

За умови створення роботодавцем нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних, їм надається можливість отримати компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов´язкове державне соціальне страхування згідно зі статтями 26 і 27 Закону України «Про зайнятість населення» за рахунок коштів Фонду загальнообов´язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Учасників заходу також поінформовано про пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги", який реалізується за підтримки Світового банку. Він заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Працюймо легально!

Скажімо тверде «Ні» – «тіньовій» зайнятості!

роботодавці2роботодавці1 (1)

Переглядів: 106