Подумай про завтрашній день, працюй легально!

Задля поширення серед незайнятого населення та працедавців інформації про переваги офіційного оформлення трудових відносин посадовці Новояворівського міського центру зайнятості на постійній основі активно проводять широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу шляхом організації семінарів, круглих столів, виїзних акцій, участі у засіданнях комісії, що створена при Яворівській райдержадміністрації.
Приміром, торік директор Новояворівського ЦЗ Степанія Мушак побувала на 39 засіданнях комісії з легалізації праці, на яких заслухали представників майже трьох сотень фірм і компаній, де виплачувалася заробітна плата у розмірі, нижчому за мінімально встановлений рівень. Внаслідок таких заходів не тільки зменшилася кількість мінімізаторів, а й суттєво поліпшилася взаємодія підприємств з центром зайнятості. У 2017 році працедавці, котрі брали участь у засіданнях комісії, подали до міської служби зайнятості понад 70 вакансій, які були успішно укомплектовані. Окрім цього, 15 безробітних за замовлення фірм і компаній були скеровані на професійне навчання з подальшим гарантованим працевлаштуванням.
Вагоме місце у просвітницькій роботі з питань легалізації зайнятості займають семінари для працедавців, що проводяться як в районній державній адміністрації за участю представників Головного Управління Держпраці, так і в центрі зайнятості. Тільки торік у Новояворівському МЦЗ відбулося понад 20 заходів з представниками фірм і компаній на теми: «Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення», «Незадекларована праця – грубе порушення трудового законодавства». На більшості з них побувала головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Оксана Яворівська, котра ознайомила слухацьку аудиторію з новим Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, відповідно до якого запроваджені нові підходи у відносинах держави та бізнесу. Також на семінарах обговорювалися аспекти оплати праці, у тому числі алгоритм її коригування у разі обчислення середньоденного заробітку у період підвищення тарифних ставок і посадових окладів, порядок нарахування індексації, відпускних, премій, лікарняних тощо.
Головний державний інспектор акцентувала присутнім на важливості ведення соціально відповідального бізнесу, легалізації трудових відносин, забезпечення виплати заробітної плати найманим працівникам у розмірі, не нижчому за мінімально встановлений рівень. Окремо йшлося про процедуру укладення цивільно-правових угод, право встановлювати новоприйнятим співробітникам випробувальний термін до 6 місяців та ін.
Успішним продовженням проекту «Крок до успіху», основна ціль якого – зрозуміти проблеми, потреби та бажання краян у сфері зайнятості, а також надати соціальні послуги тим, хто немає змоги відвідати державну установу, стала виїзна акція під гаслом «Ні – зарплаті в конвертах!». Під час спілкування просто неба з місцевими мешканцями та гостями міста їм розповідали про переваги офіційної зайнятості та ризики роботи у тіньовому секторі економіки. Таким чином понад 200 працедавців, які здійснюють діяльність у Новояворівську, та жителі міста торік ознайомилися з положеннями чинного законодавства щодо оплати праці та відповідальністю за недотримання норм закону.
А ще у Новояворівському міському центрі зайнятості постійно проходять семінари для безробітних на тему: «Офіційне працевлаштування – мій захист». Їхня ціль – розкрити тимчасово непрацюючим краянам ризики нелегальної праці та застерегти їх від шахрайства під час прийому на роботу. Юрисконсульт центру зайнятості та представники місцевого бюро правової допомоги пояснюють присутнім, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин і виплата зарплати в конвертах – це злочин, спрямований проти людини праці, що негативно вплине на її майбутнє. Передусім, нелегальний співробітник втрачає трудовий стаж, соціальний захист, позбавляється виплати у разі настання страхового випадку, а також низки інших прав і гарантій, передбачених чинним законодавством.
А щосереди у Новояворівському МЦЗ проходить інформаційний семінар за участю представника Управління соціального захисту населення Яворівської РДА з метою залучення членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб до пілотного проекту «Рука допомоги». Підвищення рівня знань цієї вразливої категорії населення про додаткові преференції у сфері зайнятості дає їм шанс повернутися до активної трудової діяльності, а отже – вийти зі стану бідності.

Переглядів: 137