Пілотний проект: інформуємо, роз’яснюємо, консультуємо

Постанова Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» дає можливість поліпшити рівень життя, матеріальний стан непрацюючих працездатних осіб з числа тих, хто нині отримує державну соціальну допомогу, шляхом залучення їх до продуктивної зайнятості.

Щоби донести цю інформацію до жителів Яворівщини, посадовці районного центру зайнятості організували зустріч тимчасово непрацюючих краян зі спеціалістами управління соціального захисту населення Яворівської РДА. За круглим столом зібралися всі, хто виявив бажання взяти участь у пілотному проекті «Рука допомоги».

Присутніх ознайомили з можливістю працевлаштування як на постійній, так і тимчасовій основі. Для цього їм озвучили перелік вільних робочих місць і вакантних посад, назвали підприємства, з якими укладені договори на виконання громадських робіт, та ін.

Окремо йшла мова про можливість отримати фінансову допомогу на поворотних засадах для започаткування власної справи. Для організації та вдалого ведення бізнесу за сприяння центру зайнятості кожний охочий може освоїти навчальну програму з основ підприємництва, зустрітися з представниками фіскальної служби, Пенсійного фонду та інших державних установ, щоби більш детально дізнатися про види оподаткування, терміни подання звітності та інші нюанси самостійного господарювання.

Гоза Михайло, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Яворівського районного центру зайнятості