Нові стимули для роботодавців…

12 квітня 2018 року, в інформаційному центрі Яворівської районної філії Львівського ОЦЗ відбувся семінар для суб’єктів господарювання підвідомчої території на тему «Нові стимули для роботодавців у разі працевлаштування ними членів малозабезпечених сімей, ВПО, та учасників АТО».
Захід проведено з метою інформування роботодавців про можливість отримання ними безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для ведення господарської діяльності згідно Постанови КМУ № 1154 від 02.12.2015 року «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» із змінами та доповненнями.

    Учасники заходу: директор Яворівської районної філії ЛОЦЗ М.Вигринович, начальник відділу взаємодії з роботодавцями ЯРФЛОЦЗ О.Прокопович, головний державний інспектор відділу з питань додержання Закону про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів у Львівській області О.Яворівська, заступник начальника відділу управління соціального захисту населення Яворівської РДА В.Когут, начальник Яворівського відділу обслуговування громадян-начальник сервісного центру головного управління ПФУ у Львівській області  В. Галак.,  фізичні особи-підприємці.

    Під час зустрічі було обговорено шляхи та умови реалізації пілотного проекту, ціль якого - надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі роботодавцям для ведення господарської діяльності шляхом створення ними не менше двох нових робочих місць та працевлаштування на них осіб з числа членів малозабезпечених сімей, внутрішньо-переміщених осіб, учасників АТО.

    Фінансова допомога  надаватиметься суб’єктам господарювання одноразово, шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення їх діяльності, передбачених бізнес-планом учасника пілотного Проекту. Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року.  В даний час вона складає 70480 грн. Основними умовами надання допомоги є:

  • державна реєстрація (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань);
  • відсутності заборгованості перед Бюджетом;
  • відсутності обтяжень рухомого та нерухомого майна;
  • відсутності провадження у справі про банкрутство.

О.Прокопович ознайомила учасників заходу з шляхом повернення допомоги та з умовами, при яких фінансова допомога не повертається.

     Упродовж семінару представниками державних установ було надано роз’яснення щодо віднесення осіб до певних категорій населення (члени малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО), питань додержання законодавства про працю, пенсійного забезпечення.

     Організаторами заходу для усіх учасників було підготовлено роздатковий інформаційний матеріал, презентацію, надано відповіді на запитання, які виникли під час обговорень та дискусій.

     Роботодавці, котрі взяли участь у семінарі-презентації Постанови 1154 зацікавились можливістю отримання такого виду фінансової допомоги, як джерела оновлення власної матеріально-технічної бази та покращення рівня життя, матеріального становища непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, шляхом створення для них нових робочих місць.

Переглядів: 248