Майбутнє – за робітничими професіями: у Львові відбувся II Форум професійної освіти

Майбутнє – за робітничими професіями: у Львові відбувся II Форум професійної освіти

– Чи є серед вас люди, котрі хочуть бути багатими і заможними? – такими словами вчора, 18.02.2019 року, звернувся до присутніх на II Форумі професійної освіти голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка (Oleg Synyutka).
Захід, що тривав у Виставковий центр "Південний-EXPO", зібрав представників понад 5️⃣0️⃣ закладів профтехосвіти регіону. Як зазначив очільник Львівська обласна державна адміністрація, головна мета цього велелюдного дійства – привернути увагу учнівської молоді до робітничих професій, які є популярними серед працедавців, переконати хлопців і дівчат здобувати актуальні, а не модні спеціальності та обрати те ремесло, що найбільше припало до душі. Олег Михайлович акцентував увагу молоді на тому, що шукати себе можна будь-де, але успішним стати – лише в Україні.
Його думку продовжив керманич обласного центру зайнятості Василь Барилюк, зазначивши, що нині на ринку праці – суттєвий дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, адже випускники шкіл у гонитві за трендом вибирають престижні професії, а не затребувані. База вакансій ОСЗ налічує понад 7️⃣0️⃣% варіантів працевлаштування для робітників з інструментом, водночас саме стільки зареєстровано в області безробітних з вищою освітою.
Аби врегулювати ситуацію, посадовці держслужби систематично проводять різноманітні тематичні заходи – професіографічні екскурсії, зустрічі з успішними особистостями з тим, щоб старшокласники зрозуміли: робота швачки чи перукаря, монтажника або ж слюсаря зчаста значно прибутковіша, аніж праця юриста, банкіра чи економіста.
Не став винятком і учорашній захід, під час якого працівники відділу організації профорієнтації ЛОЦЗ, обравши одну з найкращих локації на території виставкового центру, проводили профдіагностичне тестування юних відвідувачів, допомагали визначитися з майбутньою спеціальністю, надавали консультації тощо.
Доволі людно було біля трьох стендів Львівський центр ПТО ДСЗ. Майстри цієї освітньої установи, де куються кадри за 1️⃣5️⃣ напрямами, ознайомлювали школярів з тонкощами роботи електрогазозварника, електромонтажника перукаря та візажиста. До слова, представники перших двох професій щомісячно отримують зарплату, не меншу за 2️⃣0️⃣-2️⃣5️⃣ тисяч гривень.
Загалом форум відвідали майже 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ краян, котрі ознайомилися з більш як 1️⃣2️⃣0️⃣ професіями. Під час заходу присутні взяли участь у майстер-класах з різьби по дереву, оформлення кондитерських виробів, флористики, розпису тіла хною, створення зачісок✂️✂️✂️ із використанням постижу, декорування подарунків тощо.
Відрадно, що хлопці та дівчата із неприхованим захопленням спостерігали за вправними рухами викладачів та вихованців професійно-технічних навчальних закладів, активно обговорювали почуте та побачене, ділитися емоціями. Вони переконалися, що майбутнє – за робітничими професіями.

Переглядів: 195