Торгівля людьми – як себе застерегти

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, не знання своїх прав та інше. Поняття "торгівля людьми" - це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, рабство і ситуації подібні до рабств, примусова праця, використання шантажу, погроз, насильства і т. д. Об’єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку.

Торгівля людьми – як себе застерегти (фото2)

Для висвітлення усіх аспектів даної проблематики 17 жовтня 2018 року була проведена інформаційна кампанія у вигляді цікавого тренінгу на тему: "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" серед школярів 10-11 класів Новояворівської ЗОШ №2 з метою відзначення Європейського дня протидії торгівлі людьми. Тренінг проводили психологи-тренери школи. Гостями цього заходу були: голова Яворівської районної державної адміністрації Ігор Самардак та керівник апарату Зоряна Мірило, представники Новояворівської міської філії Львівського обласного центру зайнятості, Новояворівської міської ради, служби у справах дітей, а також практичні психологи ЗССО району та керівництво школи. Учні та гості брали активну участь в обговорені проблеми торгівлі людьми, допомагали учням виконувати різноманітні тренувальні вправи, наводили власні життєві приклади, ситуації, як поводитись із вербувальниками, з погрозами насильства, шантажу, щоб не стати жертвами та заручниками у виборі місця навчання, подорожей та працевлаштування.

Також, працівники Новояворівської міської філії Львівського обласного центру зайнятості взяли участь у всесвітній щорічній акції "Walk for Freedom / Хода за свободу" - мовчазній і мирній ході з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в м. Яворові, організований управлінням соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації.

Торгівля людьми – як себе застерегти (фото5)

Марія МОЧЕРАД,

заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Новояворівської МФ ЛОЦЗ.

Переглядів: 81