ВІДБУВСЯ КОМПЛЕКСНИЙ СЕМІНАР З УПОВНОВАЖЕНИМИ ПРЕДСТАВНИКАМИ МІСЦЕВИХ РАД

Сьогодні, 9 листопада 2018 року управлінням соціального захисту населення Яворівської районної  державної адміністрації проведено семінар - нараду з соціально - уповноваженими представниками місцевих рад.  Під керівництвом заступника голови Яворівської райдержадміністрації Назара Сойко та начальника управління соціального захисту населення Уляною Ганусяк .

В рамках наради присутні обговорили механізм призначення субсидій, зокрема проблемні питання, що виникають у процесі, та шляхи їх вирішення. Також, надали інформацію щодо нових прав субсидій.

Адже, відповідно до Постанови КМУ від 17.10.2018 року № 841 з 1 жовтня 2018 року внесено зміни до Постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». відповідно до якої при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.
Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення про збільшення понад норми, але не більше ніж 30% від норми, для громадян, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
Зміни також стосуються сплати обов’язковогот платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

— безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу.

Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.
— безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості.

— громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати субсидію на загальних умовах.

Переглядів: 119