УВАГА: тривале перебування за кордоном призводить до припинення соціальних виплат

Для запобігати випадкам нераціонального витрачання бюджетних коштів мешканців Львівського прикордоння, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Яворівської РДА та отримують державні соціальні виплати, попросили завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання допомог, в тому числі, щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон (на тривале перебування).

У цьому зверненні до осіб, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення та отримують державні соціальні виплати, мова, зокрема, йде про таке:

«Конституція України гарантує кожному громадянину соціальний захист. Водночас законодавство передбачає відповідальність за подання неправдивих даних під час декларування відомостей при зверненні за призначенням державної соціальної допомоги.

Усі види державних соціальних виплат виплачуються громадянам, які постійно проживають на території України.

З метою запобігати нераціональному витраченню бюджетних коштів управлінням проводиться робота з виявлення осіб, які зареєстровані як отримувачі державних допомог, щодо їх перебування на території України.

У разі, якщо під час вибіркового обстеження матеріальних умов домогосподарства державним соціальним інспектором буде виявлено ознаки порушення норм законодавства, в тому числі фактів, що випливають на визначення права на допомогу (виїзд за кордон), особі буде припинено надання раніше призначеної допомоги та вирішуватиметься питання про повернення безпідставно виплачених бюджетних коштів.

Для запобігати випадкам нераціонального витрачення бюджетних коштів просимо осіб, які перебувають на обліку в управління соціального захисту населення Яворівської РДА та отримують державні соціальні виплати завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання допомог, в тому числі щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон (на тривале перебування)».