У Яворівському РЦЗ обговорили питання соціальної адаптації людей з особливими потребами

Інвалідність не позбавляє громадянина України права на працю. Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту, таких умов життя, щоб адаптуватися в суспільстві і не бути для нього тягарем.

Соціальні служби Яворівського району приділяють особливу увагу цій категорії населення. Відтак, сьогодні 29 листопада 2017 року, в рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів, у Яворівському районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл під гаслом – «Проблеми зайнятості працездатних людей з особливими потребами: очікування та шляхи реалізації».

Участь у даному заході взяли заступник голови Яворівської райдержадміністрації Ірина Масюк, керівники соціальних установ Яворівського району, директор КЗ ЛОР «Краковецький НРЦ» Наталія Франків, керівник Львівської обласної організації глухих Катерина Гель, представники роботодавців - соціальні партнери та люди з особливими потребами.

Розпочався захід з виступу директора Яворівської районної філії ЛОЦЗ Михайла Вигриновича, який ознайомив присутніх з основними особливостями, проблемами та перспективами вирішення питання працевлаштування працездатних людей з особливими потребами. Як наголосив Михайло Вигринович, Яворівський район забезпечив на 100% план із працевлаштування інвалідів у 2017 році. Основними ж проблемами пов’язаними із проблемами зайнятості інвалідів є – офіційне працевлаштування даної категорії осіб, створення спеціалізованих робочих місць, організація та забезпечення професійного навчання інвалідів, забезпечення тимчасовими громадськими роботами інвалідів та інформування даних осіб про основні законодавчі норми зайнятості інвалідів.

У свою чергу Катерина Гель висловила слова щирої подяки керівництву та працівникам управління соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації та Яворівського районного територіального центру соціального обслуговування за активну допомогу та сприяння членам Львівської обласної організації глухих, що проживаю на території Яворівського району. Як сказала Катерина Гель – «Це люди з золотим серцем, які справді працюють на своїх місцях». На даний час 42 мешканців Яворівського району перебувають на обліку Львівської обласної організації глухих. Важливо наголосити, що більшість із них є працевлаштованими, серед них є працівники стоматологічних кабінетів, лабораторій, а також приватних підприємств.

Директор КЗ ЛОР «Краковецький НРЦ» Наталія Франків ознайомила присутніх з діяльністю навчально-реабілітаційного центру, а саме соціальною адаптацією дітей – інвалідів. Зокрема, на даний час у стінах закладу навчається 46 дітей, половина з яких діти з особливими потребами. В даному центрі дається старт для даної категорії людей, а працівники навчального закладу вчать, що інваліди можуть працювати, адже інвалідність це не вирок.  В рамках навчального процесу вихованці центру вивчають та займаються столярною та швейною справами, виготовляють товари господарського вжитку, які ідуть на реалізацію, займаються городніми справами (садять та збираю городину).  У планах керівництва закладу започаткувати дитяче фермерство, де діти з особливими потребами займались доглядом за свійським тваринами. Вихованці центру їздять закордон, зокрема учні вже побували у Нідерландах. В рамках двотижневої організатори поїздки навчали учнів центру соціальної адаптації у суспільстві, а також організували їм активний розважальний відпочинок. Активну фінансову та спонсорську допомогу навчальний центр отримує від соціальних фондів США, Нідерландів та Німеччини. Як наголосила Наталія Франків, не забувають про вихованців центру і керівники Яворівського району, які всіляко допомагають центру. Також директор центру презентувала усім учасникам круглого столу вироби, зроблені вихованцями закладу.

_DSC0232

Про основні законодавчі норми пенсійного забезпечення осіб з обмеженими можливостями, а також зміни у пенсійному законодавстві проінформував заступник начальника Городоцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Володимир Галак. Окрім цього, Володимир Галак наголосив присутнім особам з особливими потребами на важливості офіційного працевлаштування.

Також представники соціальних установ та організацій Яворівського району обмінялись інформацією щодо своєї діяльності у сфері соціальної допомоги людям з особливими потребами

На завершення, учасники круглого столу переглянули відеофільм – презентацію про роботу Міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів.

Підсумовуючи засідання круглого столу учасники наголосили на важливості сприяння органів державної влади та соціальних фондів у адаптації інвалідів, наданні руки допомоги для самореалізації осіб з особливими потребами. Учасники круглого столу привітали осіб з особливими потребами з Міжнародним днем інвалідів та побажали їм щастя, здоров’я, успіхів та відчути себе потрібними.

Переглядів: 587