«Скажи «Ні!» насильству в сім’ї»

Насильство в сім'ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини.
Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. На даний час спостерігаються тенденції до поширення насильницьких дій у сім'ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки.

Аналіз статистичних даних Яворівського відділу поліції з приводу вчинення насильницький дій у сім'ї, свідчить про те, що переважна більшість потерпілих – це жінки і неповнолітні діти. На території Яворівського району за цей рік поставлено на облік, як «сімейний насильник» 182 особи, з них на 156 осіб - складено протоколи за насильство в сім’ї, а 26 - дано офіційне попередження про недопустимість насильства.

Найчастішими проявами насильства, від яких страждають жінки є: словесні образи (нецензурна лайка, картання); психологічний тиск (приниження гідності у присутності сторонніх, залякування, плітки); фізичне насильство (побиття, загроза для життя); сексуальне примушення.

Насильство над дітьми – це болісне питання, що викликає серйозну стурбованість суспільства. Його можна поділити на чотири категорії:
- нехтування – хронічна нездатність батьків або осіб, що здійснюють догляд, забезпечити основні потреби дитини у відповідній її віку турботі, в їжі, одязі, житлі, медичному догляді, освіті, захисті та догляді.
- психологічне насильство - це поведінка, яка завдає шкоди емоційному розвитку дитини та її почуттю власної гідності.
- фізичне насильство - це фізичне травмування дитини, причому не тільки коли наявні його відповідні ознаки (синці, поранення, переломи), а й такі різновиди фізичного насильства, коли ознаки неможливо виявити одразу, оскільки вони проявляються пізніше.
- сексуальне насильство - це всі види сексуального контакту між дорослими та дітьми, а також примушення дітей до близького контакту між собою. Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація є одним з найбільш тяжких порушень прав дитини. 

Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства, має сказати “Ні!” насильству у власній родині. Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас! Ви маєте право на безпечне життя без знущань та страху !

Якщо залишатися вдома небезпечно і це загрожує вашому здоров'ю чи життю, звертайтесь на оперативну лінію «102» Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області.

Переглядів: 1 176