Про проект “Рука допомоги” з місцевим фермером

Після успіху Grameen Bank (надання дешевих мікрокредитів малозабезпеченим сім'ям, яким закритий доступ до звичайного банківського кредитування, не допомога чи субсидія, а саме позика) ідею з мікрокредитуванням взяли на озброєння уряди багатьох країн. На подібний експеримент за підтримки Світового банку пішло і Міністерство соціальної політики України.

         Експеримент був закріплений у постанові Кабміну №1154 "Про залучення до роботи членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб" і реалізується у вигляді пілотного проекту "Рука допомоги". Проект діє у Харківській, Львівській, Полтавській, Донецькій, Чернігівській, Житомирській областях. Учасники можуть отримати до 70 тис грн., однак Мінсоцполітики не дає "живих" грошей. Воно фінансує придбання устаткування і матеріалів для запуску чи розширення своєї справи.

         Робота з поширення інформації про згадану Постанову та проект постійно ведеться керівництвом та працівниками Яворівської районної філії Львівського ОЦЗ. На фото бачимо надання консультації директором філії місцевому фермеру Родичу Я.В. (вирощування овочевих та зернових культур), щодо надання фінансової допомоги, за умови участі в проекті (створення не менше двох нових робочих місць та працевлаштування на них осіб з числа: членів малозабезпечених сімей,  внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції),  на закупівлю обладнання.

Проводяться групові та індивідуальні консультації, адже підхід до започаткування чи ведення власної справи у кожної особи різний а мета одна: покращення рівня життя, матеріального становища непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО і оновлення матеріально-технічної бази роботодавця.

         Учасникам консультацій роздається інформаційний матеріал з контактними даними соціальних служб, які зможуть відповісти на запитання по проекту.

Переглядів: 179