«ПОДОРОЖУЙ БЕЗПЕЧНО» – захисти себе від “трудового рабства”

На Яворівщині стартувала Акція «ПОДОРОЖУЙ БЕЗПЕЧНО», яка проходить в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та Європейського дня боротьби з людьми, що відзначається 18 жовтня.

Генеральна Асамблея ООН у 2013 році прийняла резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

Мета Акції – привернути уваги державних інституцій, засобів масової інформації та населення до проблеми торгівлі людьми; наголосити мешканцям району на важливості безпечного працевлаштування, навчання та подорожей за кордон.

Під час Акції поширюватимуться інформаційні буклети «Ви маєте право на допомогу» та «Шановні старшокласники та старшокласниці!».

Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

  • Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.
  • Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.
  • Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.
  • Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.
  • Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України сусідньої держави.
  • Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.
  • Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!
  • Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся:

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації за телефоном: (032) 255 47 96;

Громадська організація «Центр « Жіночі перспективи»: (032)295 50 60.

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:0 800 505 501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527(безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life).

Переглядів: 864