На Яворівщині триває проект “РУКА ДОПОМОГИ”

Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку реалізує пілотний проект «Рука допомоги», мета якого -  виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи.

Цей проект є частиною проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що запроваджується за підтримки Світового банку з 2014 року. Вже два роки Світовий банк підтримує схожі проекти в Казахстані та Литві.

Щороку в Україні більшає кількість працездатних безробітних людей, які одержують соціальну допомогу від держави. Не менш важко знайти нову роботу чи заново побудувати свій бізнес тим громадянам, які через конфлікт на сході країни залишили свій дім і стали внутрішньо переміщеними особами.

Людина, яка отримує соціальну допомогу та тривалий час не може знайти роботу, втрачає мотивацію до праці і відчуває себе в життєвому тупику, звідки не бачить виходу. Це проблема для багатьох країн світу – довготривалі безробітні не прагнуть повернення на ринок праці, багато з цих людей втрачають соціальну активність і звикають жити на державну допомогу чи випадкові заробітки. У розвинених країнах створюються системи стимулів для повернення таких людей до активної праці. Тепер цей процес починається і в Україні: держава та світова спільнота готові підтримати тих, хто хоче вийти зі стану бідності, і готовий для цього діяти - створити власний бізнес або знайти роботу.

Основні завдання пілотного проекту:

  • зменшення рівня безробіття та бідності в регіонах;
  • повернення на ринок праці громадян, які тривалий час не працювали, та інтеграція до ринку праці внутрішньо переміщених осіб;
  • створення нових робочих місць;
  • зменшення навантаження на державний та місцевий бюджети.

Пілотний проект щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності реалізується у Харківській, Львівській та Полтавській областях. У цих регіонах найбільш концентровано проживають групи людей, які з багатьох причин не мають роботи. Державну соціальну допомогу у Львівській області отримує один із 35-ти мешканців, у Полтавській – один із 66, у Харківській – один із 96.

Учасникам проекту пропонуються нові можливості для праці:

  • безвідсоткова поворотна фінансова допомога (безвідсотковий кредит) для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу;
  • допомога у працевлаштуванні, зокрема, на нові робочі місця;
  • участь в оплачуваних громадських роботах (виконання сільськогосподарських робіт, робіт із благоустрою територій, підсобних робіт на будівництві тощо).

Учасникам проекту, які вирішать розпочати власний бізнес, надаватиметься консультаційний та юридичний супровід, за потреби – допомога у розробці бізнес-плану для успішного старту підприємницької діяльності.

 Підсумками реалізації пілотного проекту стануть:

  • нові апробовані механізми залучення до роботи непрацюючих працездатних людей;
  • підвищення ролі територіальної громади у вирішенні питань малозабезпечених сімей;
  • пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавчої бази у сфері зайнятості населення і надання державної соціальної допомоги.

Якщо ви маєте бажання вийти зі стану бідності, самостійно визначати свою долю, нести відповідальність за рідних та близьких, мешкаєте в Харківській, Полтавській або Львівській областях, і хочете використати свій шанс на краще життя,  - звертайтесь  до управління з питань соціального захисту населення районної держадміністрації або виконавчого органу міської чи районної ради або базового обласного центру зайнятості за місцем фактичного проживання із відповідною заявою. Також потрібно надати документи: довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Допомога проекту

Запрошуємо до співпраці всіх, хто бажає допомогти малозабезпеченим родинам та внутрішньо переміщеним особам повернутися на ринок праці  і отримати гідний рівень життя.

Франчайзингові об’єднання можуть запропонувати свої програми для учасників пілотного проекту.

Роботодавці, які створюють нові робочі місця у Харківській, Львівській та Полтавській областях, чи мають потребу у залученні персоналу на вже наявні вакансії можуть їх запропонувати нашим учасникам.

Громадським організаціям та бізнес-асоціаціям пропонуємо долучитись до надання юридичного, маркетингового та іншого консультаційного супроводу учасників, які вирішили створити власний бізнес.

Джерело: http://rukadopomogu.com.ua/ua/about

Переглядів: 1,138