Комісія із соцстраху підприємства може перевіряти дотримання режиму лікування хворим працівником

Рішенням правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 затвердило нову редакцію Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Якщо на підприємстві понад 15 працівників, — утворюється комісія із соцстрахування. У іншому разі, — обирають уповноваженого.

Комісія (уповноважений) має право:

отримувати від роботодавця відомості щодо суми фінансування Фондом для надання матеріального забезпечення найманим працівникам; отримувати від робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення безкоштовні консультації з питань застосування законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;

  • звертатися за необхідності до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства;
  • перевіряти дотримання застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності;
  • звертатися до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень у разі спору між комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства та роботодавцем з питань надання матеріального забезпечення застрахованим особам підприємства, а також у випадку невиконання роботодавцем рішень комісії (уповноваженого);
  • вносити до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень пропозиції по організації та удосконаленню роботи по соціальному страхуванню на підприємствах.

Отже, комісія із соцстраху має широкий спектр повноважень — це не лише призначення допомоги працівникам, але й контроль за правильним її нарахуванням, перевірка дотримання застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період хвороби, тощо.

НАГАДУЄМО, що  нагальною справою  січня  було  — скласти План роботи комісії із соцстраху на 2019 рік. Такі три важливі умови слід прописати в плані:

- дата засідання - підприємство має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10-ти днів із дня їх надходження. (Заплануйте засідання не пізніш як за два робочі дні до дат виплати зарплати. Бухгалтерія встигне вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує роботодавець.)

- терміни повідомлення про відмову в оплаті лікарняних Якщо комісія відмовляє в допомозі, має п’ять днів, щоб поінформувати працівника про відмову, її причини та порядок оскарження.

- контрольно-перевірні заходи Комісія з соцстраху має щокварталу аналізувати використання коштів ФСС на підприємстві (п. 3.1.4 Положення № 13).

Переглядів: 116