Хороші новини для осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи!

Сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав законопроект про внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік.

Як уже повідомляла Міністр соціальної політики Соколовська Юлія, серед цих змін передбачені додатково 354,5 млн грн для “чорнобильців” та додатково майже 787 млн грн на технічні засоби реабілітації (ТЗР) для осіб з інвалідністю.

Які зміни ми передбачили:
На соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи уже найближчим часом буде додатково виділено 354,5 млн грн (зараз на це передбачено 1 млрд 980,9 млн грн). Ці гроші підуть:
на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування;
на доплату за роботу в зоні відчуження, виплату щорічної та додаткової відпусток;
на відшкодування Фонду соціального страхування витрат на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах;
на виплату компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення.
Таким чином, ми покриємо заборгованість перед чорнобильцями у рамках програми. Уже найближчим часом кошти повинні надійти у Мінсоцполітики, ми розподілимо їх по регіонам, для їх подальшого цільового використання. Фактично, уже до кінця листопада гроші будуть у “чорнобильців”.

На забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) буде додатково виділено 786 млн 950,5 тис. грн (зараз на це передбачено 1 млрд 210 млн грн). Це дозволить виготовити додатково близько 250 тис. виробів для осіб та дітей з інвалідністю.

Це не перший крок нашої команди із додаткового фінансування ТЗР. У вересні цього року, завдяки спільним зусиллям Мінсоцполітики з Бюджетним комітетом Верховної Ради, особи з інвалідністю отримають додаткових 82 млн грн.

Крім того, уже сьогодні регіональні управління соціального захисту населення отримують кошти, які не надійшли вчасно у зв‘язку із раніше прийнятою постановою КМУ і зміною процедур фінансування. Ми провели в міністерстві роботу із забезпечення того, щоб кошти все-таки були якнайшвидше відправлені в регіони!

📌"Таким чином, в 2019 році, вперше за багато років, Міністерство соціальної політики України повністю забезпечить потреби людей з інвалідністю у ТЗР без будь-якої пріоритизації та вибірковості", - наголосила Юлія Соколовська.

Переглядів: 59