Близько 7 тис. біженців у Яворівському районі зареєструвались на отримання щомісячної допомоги від уряду

За період 28.03 по 17.04.2022 року близько 7 тис. внутрішньо переміщених осіб звернулись в органи соціального захисту населення, центри надання адміністративних послуг району з заявами для отримання грошової допомоги на проживання.

Від 24 лютого за офіційними даними Яворівщина надала  прихисток понад 15 тисячам вимушено переміщеним особам. Багато людей самостійно поселилися у приватному секторі.

Допомога надається у розмірах:

• для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Право отримати цю допомогу мають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, а також з території, на якій проводяться бойові дії та зазначені у розпорядженні Кабміну «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка».

Для призначення допомоги потрібно подати заяву про надання допомоги за встановленою формою на підставі довідки ВПО, документів, що підтверджують особу та ІПН.

Заяви прийматимуть за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Відповідальні за це відділи соцзахисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Також для отримання допомоги переселенці можуть заповнити заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Виплату допомоги проводитимуть на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Тому першочергово перед зверненням для подачі заяв та документів щодо виплати допомоги необхідно мати номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка».

У разі відсутності рахунку — необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів та літер UA.

Допомогу призначають з місяця звернення, водночас якщо звернення з допомогою буде подано до 14 квітня 2022 року – допомога буде призначена з березня 2022 року.

Допомогу на проживання також отримають ВПО, які станом на 1 березня отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Таким особам допомога буде нарахована автоматично, звертатися та надавати будь-які додаткові документи не потрібно.

Нагадаємо, раніше, уряд прийняв рішення про компенсацію оплати за комунальні послуги комунальним установам, які приймають біженців. Таку ж компенсацію отримають українські сім’ї, які безкоштовно оселили в себе переміщених осіб. Зокрема, за кожного переселенця українці отримають 450 грн від уряду.