У Фонді соцстрахування повідомили про особливості оплати е-лікарняних в умовах воєнного стану

У Фонді соцстрахування повідомили про особливості оплати е-лікарняних в умовах воєнного стану

Після відновлення роботи Електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинявся на початку війни, деякі електронні лікарняні залишились у статусі «закритий» попри вичерпання строків.

Про це повідомили в Управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області.

У Фонді повідомили, що електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття – для лікарняних по вагітності та пологах.

«Однак через технічні збої сьогодні е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати – якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, минуло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим», - зазначили у Фонді соцстрахування.

Представники Управління додали, що лікар має можливість внести зміни до електронного лікарняного упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в е-лікарняному на восьмий день, є остаточною – роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування України і за рахунок підприємства.

Нагадаємо: якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за лікарняним свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати лікарняні або декретну допомогу напряму від ФССУ. Так, у Львівській області, для цього пропонуємо звернутись до будь-якого зручного відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, контакти усіх відділень доступні за посиланням.

Переглядів: 6