28 квітня в Україні відзначається День охорони праці

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці. Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, всі зусилля країни спрямовані на захист Батьківщини.
В цей складний час бізнес та працівники - друга лінія оборони, фундамент економічної стабільності та безцінна допомога Збройним силам України.
Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна зазнає великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.
Так, за час збройної агресії Держпраці вже зареєстровано 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, яких постраждав 191 працівник, в тому числі 115- зі смертельним наслідком.
При виконанні трудових обов’язків через активні бойові дії постраждали 94 працівники, 50 з яких загинули, а саме на підприємствах:
🔹соціально-культурної сфери – 57 осіб, в тому числі 28 із смертельним
наслідком;
🔹транспорту – 12 осіб, в тому числі 7 із смертельним наслідком;
🔹енергетики -14 осіб, в тому числі 6 із смертельним наслідком;
🔹житлово-комунального господарства – 5 осіб, в тому числі 3 із смертельним наслідком;
🔹 інші галузі – 6 осіб.
У середньому три особи щодня гинуть в Україні під час роботи. За всіма нещасними випадками утворені комісії та проводяться спеціальні розслідування.

Сьогодні ми вшануємо пам’ять працівників, які загинули на виробництві, як в мирний час, так і під час воєнного стану.

Переглядів: 5