Захист житлових прав дітей – одне з ключових завдань керівництва Яворівського району

У Яворівському районі упродовж останніх років відбуваються системні позитивні зрушення у вирішенні питань дотримання та захисту житлових прав дітей, які базуються на принципі першочергової турботи про дітей, пріоритетності покращення їх матеріального становища.

Захист житлових прав дітей – одне із важливих питань у діяльності органу опіки та піклування, служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації.

В рамках всебічної реалізації даного питання, 8 листопада 2017 року комісія з питань інвентаризації житлових приміщень, які належать на праві користування або власності  дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування у складі відповідальних працівників профільних структурних підрозділів Яворівської районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, представників медичної галузі району, депутатів Яворівської районної ради провела обстеження, перевірила стан збереження та надала оцінку придатності для проживання житлових приміщень, які належать на праві користування або власності  дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, що знаходяться на території Новояворівської міської ради, селищної ради смт. Івано-Франкове та сільської ради с. Кам’янобрід.

Як зазначила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації  Олена Рис, якщо у дитини є статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, або особи з їх числа, і у неї відсутнє або визнане непридатним для проживання житло, то це є підставою для включення її у Районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Яворівському районі для забезпечення житлом. Фінансування Програми здійснюється з обласного та районного бюджетів. Також вітається залучення коштів з сільських, селищних, міських бюджетів та спонсорських коштів. Вже сьогодні можна говорити про включення в план заходів з виконання даної програми на 2018 рік чотирьох дітей, позбавлених батьківського піклування.