Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла про усиновлення в умовах воєнного стану.

Міністерство соціальної політики України активно працює над спрощенням процедур усиновлення, зі забезпеченням інтересів дитини. В ефірі загальнонаціонального марафону UAразом Міністерка соціальної політики Оксана ЖОЛНОВИЧ розповіла, з чого слід почати тим, хто серйозно розглядає можливість усиновлення дитини.

«Для початку, бажаючі усиновити дитину мають подати заявку на консультацію через Дію або до служби в справах дітей своєї області. Ми збільшили кількість навчань для майбутніх усиновлювачів, адже це важливий етап на якому людина має зрозуміти, з чим вона зіштовхнеться та ухвалити зважене рішення», – зазначила Оксана Жолнович.

На сьогодні, за її словами, діють чинні правила усиновлення. Разом із тим, триває робота над спрощенням процедур, яке зробить процес зручним для всіх учасників.

«Завжди потрібно враховувати думку дитини, щоб вона погодилася бути в родині. Також важливо забезпечити потенційним батькам, які хочуть її всиновити, можливість знайомства. Це делікатний процес, який складно зробити дистанційним. Ми працюємо над форматом онлайн спілкування потенційних усиновлювачів з дітьми, аби українці могли усиновлювати навіть тих дітей, які зараз виїхали за кордон», – пояснила очільниця міністерства», – пояснила очільниця міністерства.

Як стати кандидатом в усиновлювачі

Подружжя, або громадяни України старші 21 року, мають подати письмову заяву до служби в справах дітей, чи електронну через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики.

Служба у справах дітей, після надходження заяви та всіх документів, перевіряє їх щодо відповідності вимогам законодавства. Після цього обстежує житлово-побутові умови заявників та складає відповідний акт.

Якщо все відповідає вимогам законодавства, працівник служби у справах дітей подає до обласного, місцевого центру соціальних служб електронний запит щодо проходження заявником курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Після цього служба у справах дітей готує висновок про можливість заявника або заявників бути усиновлювачами. Якщо такий висновок буде позитивним, заявник/заявники стають на облік кандидатів в усиновлювачі з внесенням даних про них до Книги обліку кандидатів в усиновлювачі та Єдиного банку даних.

Міністерство соціальної політики України