Звіт начальника Яворівської РВА за рік війни

Рік незламності!

Минулий 2022 рік для українського народу - це біль, ненависть, страх, розпач. Водночас - це гордість за нашу силу, патріотизм, любов до рідної землі, єдність та бажання йти до кінця. Весь світ спостерігає за тим, хто є українці і на що здатні. Весь світ побачив відвагу наших мужніх ЗСУ. Український прапор майорить по всьому світу. Це історія, яку створить нація вільних та незалежних, сильних та нескорених українців.
На жаль боротьба за перемогу України – це велика втрата. Ми відбудуємо всі міста, відвоюємо всі землі, але ми не повернемо, тих хто віддав життя за Україну. Це непоправна трагедія для кожної сім‘ї і для всієї держави.
Низько схиляю голови нашим новітнім Героям. Щирі співчуття та безмежна вдячність їхнім рідним, які виховали справжніх патріотів. Пам'ятаємо про подвиг кожного Героя України! Не маємо права забути! Не пробачимо росії за все і всіх. Помстимося!
Впевнений у нашій силі та вірі! Вірю що цей рік стане для нас переможним! Слава Україні! Слава ЗСУ!
За цей час Яворівською районною військовою адміністрацією зроблено багато, але попереду ще більше. Завдяки міцному та надійному плечу очільника області Максима Козицького, за підтримки громадян, благодійних організацій, небайдужих людей, які небайдужі до війни в Україні. Не маємо права зупинятись, тільки разом і тільки до перемоги.
Коротко про роботу команди Яворівської військової адміністрації, Працівників поліції, ДСНС, територіальних громад, волонтерів та небайдужих людей, за ці складні та історичні 365 днів!
Наш національний обов’язок підтримувати українських Захисників та Захисниць. Допомагали та допомагатимемо мужнім воїнам 63, 103, 80 бригад, 45 окремій артилерійській бригаді Збройних Сил України, 24 ОМБр та Яворівського територіального батальйону на передову.
Військові пічки для обігріву, зимовий одяг, старлінки, генератори, кровоспинні турнікети, камери нічного бачення, 3D принтера, дрони, спеціалізовані ноути, плитоноски, дрони, телефони, рації, шоломи, бронежилети, буржуйки, амуніції, медикаменти, засоби особистої гігієни, продукти харчування, теплий одяг, рюкзаки, військові амуніції, ковдри, термо-ковдри, генератори, павербанки (портативні зарядні пристрої), розкладачки, спальні мішки, подушки, постільну білизну, дощовики, батарейки, свічки, ліхтарики та багато іншого неодноразово отримували захисники.
Перші в області спільно з волонтерською командою Яворівщини та моїх друзів волонтерів на теренах Яворівського району налагоджено випуск українських кевларових шоломів, зроблених за всіма балістичними умовами з відповідним обвісом для ПНБ та інше. Команда Яворівської ВА долучилася до певного етапу їх виготовлення. Отримали першу невелику партію кевларових шоломів розподілили між бойовими підрозділами: 24 ОМБр, батальйон ТрО та поліція Яворівщини і передали "плитоноски" для їх потреб.
З початку повномасштабного вторгнення понад 40 автомобілів було передано на фронт завдяки співпраці Яворівської ВА та Львівської митниці, 30 позашляховики з них два автобуси для 24 ОМБр в межах проєкту 1000 автомобілів свободи результат спільної роботи Яворівської ВА та Яворівської волонтерської команди вирушили з району на передову.
Десятки вантажівок з гуманітарною допомогою у Київську, Житомирську, Харківську, Миколаївську область доставлена. І це лише частина нашої роботи.
З ініціативи Яворівської ВА та за підтримки Голови ЛОВА Максим Козицький у центрі міста Яворова по вулиці Шашкевича 1А, відкрили перший в області Будинок Воїна - ветеранський простір для наших захисників, ветеранів та волонтерів. Також спільно з Яворівською волонтерською командою завершуємо проєкт “Палата Ветерана”. Завдяки проєкту у Новояворівську, Судовій Вишні та Яворові відремонтували 5 палат для наших захисників. Палати умеблювали, забезпечили необхідним інвентарем, душовими, туалетами, рукомийниками. Також зараз розпочинаємо ремонт ще однієї палати у Мостиськах. Тепер нашим воїнам буде комфортніше на лікуванні.
З березня цього року почала працювати гаряча лінія при Яворівській РВА. Також 24 серпня з ініціативи Львівської ОВА на Яворівщині запрацював консультативно-координаційний центр для вимушених переселенців. За рік роботи понад 2 тисячі осіб отримали в центрі безкоштовну допомогу.
З перших днів війни Яворівщина почала приймати внутрішньо переміщених осіб та надавати їм захист і допомогу. За ініціативи Начальника Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький за три доби збудовано сто метрових критий коридор до пункту перетину кордону, що полегшив перебування наших громадян в зоні очікування з можливістю підзарядити телефон отримати смачну їжу та тепло підтримки наших волонтерів. Відкрили модульне містечко у селі Бортятин Судововишнянської громади. В Новояворівській громаді завершують відновлювати гуртожиток для ВПО. На стадії завершення ремонт гуртожитку Державного навчального закладу художнього професійного училища ім. Й Станька.
Ворог всяко намагається нас роз'єднати, натомість робить нас сильнішими та єдиними. З ініціативи Президента України в Львівській області розгорнули Пункти Незламності. У Яворівському районі функціонує 38 пунктів. Саме в пунктах під час відсутності електроенергії понад добу місцеві жителі можуть зігрітися, зарядити гаджети і навіть отримати їжу та першу медичну допомогу. Завдяки підтримці Львівської ОВА, міжнародним партнерам, благодійним організаціям, спільній праці територіальних громад з Яворівською РВА забезпечуємо пункти всім необхідним.
Львівська ОВА передала п’ять систем супутникового зв’язку «Starlink» для Яворівської РВА, щоб розподілити по громадах. Вони слугують потужним засобом для підтримання зв’язку у «Пунктах Незламності».

Це маленька частина нашої спільної роботи. Дякую кожному та кожній за вашу доброту та підтримку. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та допомагати наближати перемогу. Разом ми єдині та сильні. Вистоїмо. Переможемо!

Слава ЗСУ

Слава Україні!

Начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський

Переглядів: 3