Звіт голови Яворівської районної державної адміністрації Ярослава Коминського про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Яворівського району за 2021 рік

За 2021 рік до загального фонду районного бюджету Яворівського району надійшло доходів в сумі 558,5 тис.грн., при уточненому плані 1176,2 тис.грн., або виконання становить лише 47,5 відсотка, тобто районний бюджет недоотримав 617,7 тис.грн. доходів. Це пов’язано з тим, що з 16 червня 2021 року ЦНАП Яворівської районної державної адміністрації перейшов в управління Яворівської міської ради, що стало причиною невиконання плану з надходжень адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. До спеціального фонду районного бюджету надійшло доходів в сумі 237,9 тис.грн.

У 2021 році всі територіальні громади, що входять до складу Яворівського району перевиконали планові надходження до місцевих бюджетів.

На кінець 2021 року в районному бюджеті відсутня кредиторська заборгованість. Всі заплановані видатки профінансовано.

Впродовж 2021 року із районного бюджету виділено міжбюджетні трансферти (цільові субвенції) територіальним громадам району на загальну суму 1377,0 тис.грн. та Львівському обласному бюджету на суму 80,0 тис.грн.

За минулий рік із районного бюджету 1442 мешканцям району надано одноразові грошові допомоги на загальну суму 3595,1 тис.грн. Середній розмір допомоги на одного отримувача становив 2,5 тис.грн.

ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ОБЛАСНИХ, ДЕРЖАВНИХ ПРОГРАМ

Перелік програм, а це 95 об’єктів на 102 млн. грн, які протягом 2021 року реалізовувались на території Яворівського району

Програми розвитку

 • ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 • КОНКУРС ПРОЕКТІВ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 • СЕКТОРАЛЬНА ПІДТРИМКА ЄС

 • ОБЛАСНИЙ КОНКУРС МІКРОПРОЕКТІВ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ

 • СУБВЕНЦІЯ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТАМ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОКРЕМИХ ТЕРИТОРІй

Об’єкти з Державного фонду регіонального розвитку: 3 об’єкти на 17,7 млн.грн.

 1. 1.Реконструкція з надбудовою Прилбичівської школи.

 2. Загальна кошторисна вартість проекту 11106,433тис,грн

 3. 2.Капітальний ремонт трибун для глядачів на стадіоні ім. Є Смука у м. Яворів .

 4. Загальна кошторисна вартість проекту 11380,676 тис,грн

3 Будівництво каналізаційних систем та очисних споруд у м. Судова Вишня Загальна кошторисна вартість проекту 16419,563 тис,грн.

 1. Конкурс проектів регіонального розвитку

У 2021 році по даному конкурсі реалізується 4 об’єкти на загальну кошторисну вартість 9277,65 тис.грн.:

 • Ремонт вуличного освітлення смт Шкло

 • Капітальний ремонт приміщень ДНЗ с.Віжомля

 • Капітальний ремонт котельні та тепломережі навчально- виховного комплексу Шегині

 • Придбання машини для збору, транспортування твердих побутових відходів (сміттєвоза) Мостиської територіальної громади

 1. Обласний конкурсу мікропроектів місцевого розвитку.

У 2021 році по Яворівському району зареєстровано 133 заявки на участь в конкурсі мікропроектів місцевого розвитку. Перемогу здобули 44 об’єкта на загальну суму 12196,64 тис.грн., а саме:

 • Івано – Франківська ОТГ - 8 об’єктів

 • Новояворівська ОТГ - 9 об’єктів

 • Судововишнянська ОТГ - 6 об’єктів

 • Мостиська ОТГ - 12 об’єктів

 • Шегинівська ОТГ - 3 об’єктів

 • Яворівська ОТГ – 6 об’єктів

 1. Секторальна підтримка ЄС

У 2021 році продовжено фінансування перехідного об’єкту по Мостиській ОТГ, а саме Створення парку агропереробки «ФрутБанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини на загальну суму 20688,00 тис.грн.

 1. Легалізація виплат зарплати

 • Крім цього Яворівською райдержадміністрацією за 2021 рік проводяться постійні комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на які було запрошено 458 субʼєкти підприємницької діяльності та заслухано.

Розглянуті питання стосувались дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати, недопущення заборгованості при оплаті праці та легалізації трудових відносин

Постійно проводиться інформаційно - розʼяснювальна робота для роботодавців, застрахованих осіб та безробітних щодо переваг офіційного працевлаштування, негативних наслідків неформальної зайнятості, необхідності сплати податкових зобов’язань до бюджетів усіх рівнів та дотримання вимог чинного законодавства про працю.

 • Станом на 01травня 2021 було 5 підприємств-боржників, сума боргу яких складала 10,3 млн . грн. На сьогодні залишилось 3 підприємства-боржники, заборгованість по яких складає 8,3 млн.грн.

 • Сільське господарство

Також проведено роботу по інвентаризації лісових і водних об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території Яворівського району.

Всього у Яворівському районі водних обʼєктів — 551. З них: ставки — 452, річки — 59, озера — 11, водосховища — 5, карʼєри — 6, хвостосховища — 2, струмки — 16.

Площа лісових ресурсів займає 78763,2 га. На території Яворівського району є 9 лісових господарств з наступним поділом лісів на категорії: І категорія — ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення; ІІ категорія — рекреаційно-оздоровчі ліси; ІІІ категорія — захисні ліси; IV категорія — експлуатаційні ліси.

У державній власності Яворівського району 1378 обʼєктів. У комунальній власності всього 932 обʼєкти. З яких, зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 356 обʼєкти, не зареєстровано 276, підготовка документів — 300 обʼєктів

Інформація по ОРЕНДНій ПЛАТі ЗА КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ ЧАСТКАМИ (ПАЯМИ)

Агроформування: всього є 50 сільськогосподарських підприємств, що займаються Тваринництвом галузь ВРХ включає в себе 10 фермерських господарств, галузь козівництва — 4, галузь птахівництва — 3, галузь свинарства — 4 фермерських господарства.

В Яворівському районі є 11 господарств, які займаються ягідництвом та 30 пасічників з кількістю більше 50-ти бджіл.

Орендна плата за користування земельними частками(паями) по району:

1. Середня орендна плата за 1 га становить 1907,5 грн.

2. Орендна площа становить 28,8 тис га

3. Виплата орендної плати — 52280 тис грн.

4. Кількість укладених договорів за 2021 рік — 25909.

ЖКГ

Ремонт автодоріг загального користування місцевого значення та комунальної форми власності :

 1. На ремонт автодоріг загального користування місцевого значення було залучено кошти 49900,0 тис. грн., а на ремонт автодоріг комунальної форми власності з обласного та державного бюджетів спрямовано 18051,327 тис. грн.

 2. Яворівська райдержадміністрація підготувала звернень до Фонду державного майна України та Львівської обласної державної адміністрації по питанні передачі автодороги «Автодорога в коридорі комунікацій», інв.№200372 Шкло – Коти до сфери управління Львівської обласної державної адміністрації та створення відповідної комісії за участі представників Яворівської районної державної адміністрації.  За результатами роботи Фондом державного майна України видано наказ (від 28.04.2021 № 710) про передачу зазначеної автодороги до сфери управління Львівської обласної державної адміністрації.

Станом на сьогодні проведено обстеження автодороги «Автодорога в коридорі комунікацій», інв. №200372 Шкло – Коти та завершено підготовку підписання Акту прийому – передачі вказаної автодороги до сфери управління Львівської обласної державної адміністрації.

Не менш важливою є робота гарячої лінії 112

Протягом 2021 року на Гарячу лінію надійшло 558 звернень.

Інформація по архітектурі та містобудуванні : Виготовлено 93 генеральних плани та надано 285 будівельних паспортів.

Крім цього, переоформлено та видано 710 сертифікатів на право на земельну частку пай.

У 2021 році здійснено моніторинг стану готовності закладів освіти до нового навчального року та оформлено Акти готовності всіх закладів загальної середньої освіти.

Розуміючи важливість впровадження реформи шкільного харчування у кожному закладі освіти. Керівникам освітніх установ надано фахову допомогу у частині підготовки інформаційно-методичного забезпечення щодо покращення харчування у закладах освіти, підписано Меморандум про співробітництво між Громадською організацією “Національна асоціація громадського харчування” та Яворівською районною державною адміністрацією.

09 грудня 2021 року у Новояворівській школі №3 проведено практичну презентацію “Нові стандарти громадського харчування” з демонстрацією приготування шкільного меню, презентуванням можливостей сучасного обладнання шкільних харчоблоків, що відображено на слайді. Всі відділи освіти територіальних громад підписали меморандум з Національна асоціація громадського харчування.

Прогнозовану мережу ліцеїв. З метою забезпечення доступності повної загальної середньої освіти, гарантування права кожного учня на отримання якісної профільної середньої освіти здійснено прогноз формування мережі ліцеїв у Яворівському районі, моніториться спроможність територіальних громад щодо профілізації старшої школи.

Проводилась постійна інформаційна та роз’яснювальна робота щодо вакцинації працівників закладів освіти, аналіз заходів щодо нарощення їх темпів забезпечив належний результат. Станом на 31.12.2021 у шести громад району вакциновано 98,64%, що становить 4844 працівники закладів освіти.

З початку вакцинальної кампанії проведено 117 711 щеплень мешканців району проти COVID-19. В районі працює 17 вакцинальних пунктів та 8 вакцинальних бригад.

На сьогоднішній день здійснено 132 568 щеплень.

Було виділено 50 тис грн. на встановлення генератора та 100 тис грн.. закупівлю медикаментів в Новояворівську районну лікарню ім. Юрія Липи

Питання щодо соціальних гарантій і допомоги

Станом на 01.01.2022 року різного виду державними соціальними допомогами, компенсаціями і субсидіями на ЖКП та тверде паливо скористалось 28645 одержувачів:

17545 – одержувачів державних допомог і компенсацій

11648 – домогосподарств, яким призначено субсидії на ЖКП

653 - домогосподарства, яким призначено субсидії на тверде паливо.

Що стосується соціального захисту осіб з інвалідністю - то Видано 2260 засобів реабілітації.

- укладено 64 договори з реабілітаційними центрами для проходження реабілітаційних заходів дітей з інвалідністю до 18років,

- 20 договорів з оздоровчими закладами України та скеровано на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю.

45 осіб з інвалідністю скеровано до реабілітаційного центру «Галичина» для проходження реабілітаційних заходів.

скеровано 8 осіб до психоневрологічного інтернату та будинку-інтернату геріатричного типу, з числа осіб з інвалідністю та одиноких пенсіонерів,

Що стосується соціального захисту ветеранів війни та осіб з інвалідністю АТО/ООС.

У 2021 р. 8 учасників АТО скеровано на професійну перепідготовку.

17 учасників АТО/ООС було скеровано на психологічну реабілітацію.

24 особи з числа членів сімей загиблих та учасників АТО, оздоровилися у санаторно-курортних закладах України

У 2021 р. проведено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня

Налагоджена спільна робота з територіальними громадами району щодо опрацювання справ прийнятих інтегрованою системою “Соціальна громада”.

По комплексній програмі соціальної підтримки окремих категорій громадян мешканців Яворівського району на 2021 рік в частині надання допомог проводиться виплата:

- допомогу від голови та депутатів Яворівської районної ради отримали 652 особи, яким виплачено 2506,6 тис.грн.

По комплексній програмі соціальної підтримки у Яворівському районі учасників АТО/ООС, сімей загиблих учасників АТО/ООС, бійців-добровольців,сімей героїв Небесної Сотні на 2021 рік.

Проведено виплати, щодо допомог згідно розпоряджень голови Яворівської РДА воїни АТО/ООС на лікування та оздоровлення,згідно розпоряджень голови Яворівської РДА родинам загиблих воїнів в АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на лікування. На зазначені цілі передбачено програмою 700 тис.грн, які профінансові за призначенням

Соціальний захист багатодітних сімей:

У 2021 р. оформлено та видано 1611 посвідчень дитини та батьків з багатодітної сім’ї.

Цього року завдяки ПРОГРАМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ – СИРІТ, ДІТЕЙ ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ ТА ОСІБ З ЇХ ЧИСЛА В ЯВОРІВСЬКОМУ РАЙОНІ

4 особи з числа дітей позбавлених батьківського піклування з Мостиської та Судововишнянської територіальних громад отримали власне житло.

Для придбання 4 квартир виділено: з районного бюджету – 160 тис. грн. обласного бюджету – 1,1 млн. грн. місцевого бюджету – 300 тис. грн. власні кошти опікунів – 630 тис. грн. Загальна вартість – 2,2 млн. грн.

Три автомобілі екстреної медичної допомоги на базі Volkswagen Crafter закуплені для громад Яворівського району : - смт Немирів, - смт Івано-Франково, - м. Мостиська та Трьох «Школяриків» Івано-Франківська громада, Судововишнянська громада, Мостиська громада .

Виконання районної програми “Проведення районних заходів у галузях “культури” та “фізична культура і спорт”

 • - придбано 9 комплектів спортивних форм та іншого спортивного інвентарю для занять (з легкої атлетики, футболу, гандболу, флорболу)

 • надано одноразову матеріальну грошову допомоги кращим спортсменам району у 2021року (переможцям і призерам чемпіонатів України, Європейських і Світових турнірів, чемпіонатів)

 • проведено районні турніри пам'яті Героїв Небесної Сотні з шашок, з футболу

 • прийнято участь у 14 чемпіонатах, турнірах України, Львівської області ,чемпіонатах України .

 • -Надано фінансову підтримку громадським організаціям району для проведення та участі в змаганнях різного рівня на суму 1.6 млн

 • перераховано субвенцію районному відділу ДСНС для забезпечення особового складу необхідними засобами захисту, життєзабезпечення (придбання бойового одягу на суму 71,4 тис.грн

 • оплачено транспортні послуги на перевезення команд призовників, військовослужбовців, військовозобов’язаних та кандидатів на військову службу за контрактом на суму 40,0 тис.грн.

 • Забезпечено підтримку військових формувань, які розташовані на території Яворівського району, а саме матеріально-технічне забезпечення військових частин на суму 800,0 тис.грн.

Залучення Волонтерської допомоги

У серпні 2021 року спільно з однодумцями Яворівської волонтерської команди підтримали проект облаштування алеї героїв на території 24 ОМБр. На реалізацію даного проекту залучено виключно волонтерська допомога небайдужих до долі України та Українського війська людей!!!

Крім основної роботи було залучено волонтерську допомогу для медичних установ та навчальних закладів: Івано-Франківська лікарня отримала функціональні ліжка та апарат УЗД.

Також переданий вантаж для КП "Судововишнянський психоневрологічний інтернат", КНП "Судововишнянська міська лікарня" Судововишнянської міської ради, Комунальний заклад Львівської обласної ради "Поповицький психоневрологічний інтернат" та КНП Яворівської міської ради "Яворівська центральна районна лікарня".

Медичний вантаж становив понад 9 тонн: ліжка, інвалідні крісла, посуд, одяг для жінок та чоловіків, ролятори, приліжкові тумби, ванни для фізіотерапії, милиці, медичні допоміжні засоби, комп'ютерні монітори, постільна білизна та ін.

За сприянням Яворівської районної державної адміністрації та районної ради виготовлені меморіальні дошки Героям Небесної Сотні Роману Варениці та Роману Сенику

На завершення Ярослав Григорович проінформував про проект палату для ветерана та закликав всіх охочих долучитися до реалізації спільного проекту!

Переглядів: 0