ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ ІЗ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНЬОЇ ПЛАТИ

На виконання доручення першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації, сьогодні, 22 липня під керівництвом голови райдержадміністрації Ярослава Коминського, за участі першого заступника голови Зоряни Мірило, головного державного  інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів у Львівській області Оксани Яворівської та членів комісії відбулась нарада з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території Яворівської територіальної громади.

Участь у засіданні взяли суб'єкти господарювання Яворівського територіальної громади, у яких за даними Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області та Яворівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області по звітах ЄСВ за березень 2021 року, розмір нарахованої середньомісячної заробітної плати становив менше мінімальних стандартів, встановлених законодавством. Зокрема по Яворівській ОТГ – 102 мінімізатори.

Платники податків надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального та розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.

Робоча група надала рекомендації суб'єктам господарювання щодо збільшення рівня середньомісячної заробітної плати, легалізації та недопущення заборгованості із виплати заробітної плати на майбутнє та окреслила коло нових завдань в продовженні зазначеної роботи, щоб мати позитивний результат вирішення питання.

Оксана Яворівська зазначила, що виплата заробітної плати у мінімальних розмірах та "у конвертах" призводить до приховування від оподаткування значних сум з нелегально виплаченої заробітної плати, зменшення надходжень страхових внесків до Пенсійного фонду, обмежує можливості майбутніх пенсіонерів реалізувати своє право на гідну пенсію і забезпечену старість.

Начальник Яворівського відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ у Львівській області Володимир Галак проінформував про зміни у порядку видачі пенсій згідно з чинним законодавством та ризики нелегальної праці при призначенні пенсій.

Варто зазначити, щочетверга серед суб’єктів господарювання буде проводитись інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання соціальних гарантій, недопущення виплати заробітної плати менше рівня мінімальної заробітної плати, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

 

Переглядів: 0