Віталій Денега провів нараду щодо призовної компанії громадян району на осінній призов 2020 рік

16 листопада 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Денега зустрівся з військовим комісаром Яворівського району Володимиром Мащаком та заступником військового комісара - начальником відділення комплектування Кокіним Олександром Сергійовичом щодо призовної компанії громадян району на осінній призов 2020 рік.

Під час зустрічі обговорили питання щодо осіннього призову громадян району на строкову військову службу в умовах запобігання поширенню коронавірусу та введення обмежувальних заходів та виконання поставлених планів. В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. В якості,  адміністративного покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, крім цього військово обліковець за невиконання призову несе також адміністративну відповідальність, відповідно до цього, за підсумками осіннього призову обліковці, які порушили статтю 210 частину 2 Адміністративного кодексу буде оштрафовано.

Варто зазначити, що 170 людей підписали контракт з ЗСУ з початку року, з них 10 медиків, а за осінній призов вже 33 призовники служать в ЗСУ. Новояворівська, Яворівська міські ради, Залузька, Завадівська, Добростанська, Рясне-Руська, Смолинська, Старичівська, Бірківська, Бунівська, Домажирська, Калинівська, Лозинська, Любинська, Порічанська, Середкевичівська сільські ради, а також Немирівська та смт Івано – Франківська селищні ради.

Треба зауважити, що всі, хто має законні підстави для відстрочки, можуть отримати її без проблем. Головне — прийти до військкомату та надати пакет документів, які підтверджують це право. І відстрочку нададуть.

Є декілька видів відстрочки: за сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти, пов’язана із продовження професійної діяльності. Відстрочки за сімейними обставинами надаються: Тим, хто має непрацездатну матір або батька, або іншого родича за яким він здійснює догляд. Має дитину віком до трьох років Самостійно виховує дитину (без матері). Має двох і більше дітей. Має дитину з інвалідністю Має вагітну дружину або дружину, яка є людиною з інвалідністю. Якщо брат служить водночас в армії.

Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. В більшості випадків таке покарання є умовним, але судимість буде.

Переглядів: 12