Потяг “Труханівська січ”- проект, який єднає українців

30 жовтня, на Яворівщину завітав колектив національно-патріотичного проекту «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: волонтери, митці, студенти, громадські діячі та військовослужбовці. Районна влада підтримали даний проект, тому вирушила разом з командою патріотично налаштованих людей з Донецької і Луганської областей проїхати по Яворівській землі для того, щоби суспільство розуміло, що в нас Україна єдина, народ єдиний і ми разом маємо перемогти».

Зустріч на теренах Яворівського району розпочалася з полігону, який займає 24% від всієї території Яворівського району. Тут тисячі українських юнаків проходять вишкіл, щоб за першим покликом відправитись у протилежну частину України, на кордон, який є найменш захищений

На полігоні делегацію зустріли військовослужбовці, які розповідали про можливості військової служби за контрактом в Збройних Силах України, про героїчні вчинки військовослужбовців, які віддали своє життя за Україну та нагодували учасників.

«Ми переконалися, що годують, як мінімум у Сухопутній Академії, смачно. Дякуємо за гостинність, молодь побачила, де і як тренуються їх захисникі.» - говорить куратор Олена Іванович

Також учасники «Потягу Єднання України «Труханівська Січ-2016» побували на могилі Героя Небесної Сотні, Героя України Романа Варениці. Мати Романа Ганна Іванівна розповіла про свого сина і події тих днів. Військові капелани відслужили панахиду

«У школі — відмінник і старанний учень. Вдома — співчутливий і відповідальний син. Для односельців — опора, для друзів — потіха. Снайпер поцілив у нього двома кулями. Одна влучила в серце. Шансів вижити у Романа не було.

У родині Варениців було троє синів. Роман - середній. Батьки надіються, що ті жертви, яких вони зазнали, не будуть даремними. Адже змінилися люди »- говорить мати Варениці Романа

Делегація завітала  у м.Яворів,  до пам’ятника Героям Небесної сотні та загиблим учасникам АТО, де молитвою вшанували загиблих на війні, поклали квіти та  заспівали гімн України. Голова Яворівської райдержадміністрації Орест Хлян розповів про Яворівський район.

«У нас сьогодні був незвичайний день. Ми багато проїхали і побачили. І запам’ятали» - пише учасниця агітпоїзда на сторінках фейсбуку.

Для довідки

Мета акції «Потяг «Труханівська січ» – консолідація суспільства та взаєморозуміння громадян з різних куточків країни, піднесення патріотичного духу та популяризація національної культури України.  І це вже втретє він подорожує теренами України. Цього разу – західної. Впродовж подорожі пасажири агітпоїзда, а це переважно митці, волонтери та громадські діячі – проводять, лекції, різноманітні майстер-класи у навчальних закладах, організовують дискусійні майданчики та проводять концерти спільно з місцевими музичними колективами.

Такому дійству вдасться зблизити та об’єднати українців, особливо у такий нелегкий для країни час.

 

Переглядів: 809