Курсанти ЛьвДУВС заприсягнули служити чесно і захищати український народ

У День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці у Львівському державному університеті внутрішніх справ, вже за давньою традицією, відбулись урочистості з нагоди складання Присяги працівника поліції курсантами першого курсу.

Захід відбувся на мальовничій території навчально-тренувального відділу «Верещиця», де 218 новоспечених курсантів дали клятву мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя, боротися із злочинністю, захищати від протиправних посягань життя, здоров’я, права й свободи громадян. Почесне право зачитати слова Присяги надали курсантові факультету № 1 Дмитрові Гурковському.

Слід зауважити, що у ЛьвДУВС це перший набір курсантів за державним замовленням Національної поліції України. Вихованці вишу представляють усі області Західного регіону України, а також міста Київ, Житомир, Суми, Кропивницький та Вінниця. Варто відзначити, що серед них – 4 дітей-сиріт та 9 дітей учасників АТО. Поспілкувавшись з першокурсниками, дізнаємось, що більшість з них стануть першими поліцейськими у сім’ї. Хоча є й такі, які обрали майбутніх фах за прикладом своїх батьків чи рідних.

У цей день вітали першокурсників народний депутат України Микола Величкович, директор Департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС України Михайло Вербенський, начальник Управління у справах учасників АТО МВС України Василь Мельник, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, т.в.о. начальника ГУНП у Львівській області Дмитро Загарія, координатор регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу у м. Львові Матц Люнгвальд, голова Яворівської РДА Орест Хлян, голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, керівники обласних силових структур,  батьки та друзі.

У вітальному слові до курсантів директор Департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС України Михайло Вербенський зазначив, що день складання присяги є дуже важливим та пам’ятним у житті кожного правоохоронця.

«Запам’ятайте, що найголовніше в цій професії ніколи не втрачати честь офіцера поліції. Будьте завжди чесними та відданими служінню народові, поважайте людську гідність й будьте високими професіоналами. Бо тільки справжні фахівці зможуть забезпечити порядок в нашій державі, гідно протистояти  злочинній навалі, а також гарантувати мир і спокій на нашій землі», – зазначив Михайло Вербенський.

«Сьогодні на цьому плацу 218 молодих громадян України присягнули бути вірними своєму народові, захищати закон на нашій землі та в будь-який момент, якщо це буде потрібно, зі зброєю в руках стати щитом перед ворогом. Для них це знаменний день, і враховуючи сьогоднішнє свято, впевнений, що по життю вони будуть іти під покровом Божої матері. Я бажаю вам успіхів і щасливої життєвої стезі. Слава Україні!», – звернувся до першокурсників ректор ЛьвДУВС Валерій Середа.

Вітальні та напутні слова також висловили народний депутат України Микола Величкович, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і т.в.о. начальника ГУНП у Львівській області Дмитро Загарія. Із музичним привітанням виступив Заслужений артист України Володимир Питель.

Сьогодні в НТВ «Верещиця» також відбулися церемонії відкриття Меморіалу пам’яті правоохоронцям, які загинули за Україну, та закладання наріжного каменю під будівництво каплиці «Покрови Пресвятої Богородиці». Обряд освячення здійснювали Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський, та Яків, архієпископ Дрогобицький і Самбірський.

Ця каплиця стане для кожної віруючої людини, яка навчається у ЛьвДУВС, осередком душевного спокою. Вона буде одним із важливих елементів виховання у майбутніх правоохоронців почуття відповідального служіння Вітчизні, сприятиме розвитку їхньої духовності. Ще з козацьких часів покровителькою українського війська вважалася Пресвята Богородиця, тому досить символічним стало закладення наріжного каменю 14 жовтня.

Переглядів: 810