• Під керівництвом голови  районної державної адміністрації Ігоря Самардака відбулася  розширена  апаратна нарада, в якій взяли участь заступник районної ради Володимир Мацелюх, перший заступник голови Олег Мамчур,  заступника голови Назар Сойко, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники підприємств комунальної власності, органи місцевого самоврядування тощо.

  ????????????????????????????????????

  Під час наради голова райдержадміністрації Ігор Самардак  акцентував увагу присутніх на питаннях щодо соціально-економічного розвитку району, виконання бюджетів усіх рівнів,  облашування захисних споруд, дотримання законодавства.

 • Про організацію виборчого процесу у 2019 році інформувала начальник відділу ведення ДРВ Людмила Вербенець ,  а саме про вимоги до приміщень дільничних виборчих комісій, приміщень для голосування та норми їх забезпечення  відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 04 березня 2014 року №31 та періодичному поновленні бази виборців. А також зазначила  про можливість виборця тимчасово змінити місце голосування без зміни його виборчої адреси та що для цього потрібно.

  Начальнимк управління соціального захисту населення Уляна Ганусяк інформувала про зміни у наданні субсидій, адже новою урядовою програмою передбачено, що всі, хто оформив субсидію у 2018 році, в березні отримають на спеціальні рахунки з можливістю зняти готівкою кошти для оплати лютневих комунальних “платіжок”. Відповідно, у квітні надійдуть гроші для розрахунків за послуги, спожиті у березні, у травні – для оплати квітневої “комуналки”.

  Для отримання грошового переказу субсидіантові необхідно звернутися до найближчого відділення Ощадбанку, надавши паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошей кожному одержувачу субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який автоматично перекажуть суми субсидії у квітні і травні. Пенсіонери отримуватимуть гроші одночасно із плановими пенсійними виплатами і у звичний спосіб. При цьому ніхто не змушуватиме усіх громадян пенсійного віку переходити на обслуговування до Ощадбанку (за можливу “монополізацію” уряд уже розкритикували в Незалежній асоціації банків України). Усі, хто отримує пенсійні виплати через інші банківські установи, зможуть зняти гроші безпосередньо у їхніх банкоматах. Частина громадян отримуватиме гроші через Укрпошту

  Про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою доповів Юрій Бундз, а про підготовку найпростіших укриттів до використання за призначенням – Володимир Комар. Про проведену роботу Яворівським районом електромереж ПАТ  «Львівобленерго» у 2018 році та план на 2019 рік інформував Петро Дида, а Андрій Марков про проведену роботу Яворівським відділенням ПАТ "Львівгаз" у 2018 році та план на 2019 рік. ( відео на сторінці фейсбук)

  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України по оцінці землі, генеральних планах, містобудівних умовах розповіли начальник  відділу у Яворівському районі головного держгеокадастру у Львівській області Володимир Тістечко та начальник відділу архітектури та містобудування Любомир Новосілець.

  Про патронатну сім‘ю інформувала начальник служби у справах дітей Олена Рис , що в  Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя, яким  може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

  Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю: покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісті; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які через трапились в їх сім’ї . Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

  Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

  Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною :оозмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць — 8 810 грн. (оплата здійснюється за кожен відпрацьований день).

  На дітей влаштованих в сім’ю виплачується допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя для дітей віком до 6 років — 2 984 грн., для дітей віком від 6 до 18 років — 3 720 грн.

  На завершення наради начальник відділу внутрішньої та інформаційної політики Ірина Кравчук інформувала, що ЛОДА спільно з інститутом національної пам’яті України розробляє інтерактивну карту «Місця памֹ’яті Української революції 1917-1921років», тому органи місцевого самоврядування повинні надати інформацію про історичні місця Яорівського району з орієнтирами, географічними координатами, описом місцевості, історією об’єкту.