“Діти повинні вчитися в безпечних та комфортних умовах” – Володимир Дзюнька

"Діти повинні вчитися в безпечних та комфортних умовах" - Володимир Дзюнька

Сьогодні, у Яворівській районні військовій адміністрації відбулася нарада з питань забезпечення виконання заходів з підготовки закладів освіти до нового 2022-2023 навчального року Яворівської районної військової адміністрації.

Зокрема, учасники наради обговорили питання про стан виконання заходів з підготовки закладів освіти району до нового 2022-2023 навчального року. Проаналізували роботу оглядових комісій з обстеження об’єктів укриття, будівель (споруд, приміщень) закладів освіти району щодо можливості їх використання як найпростішого укриття для працівників та здобувачів освіти в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Зазначимо, у період з 27 червня по 28 липня 2022 здійснено обстеження закладів освіти територіальних громад району з укладанням Актів оцінки об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання як найпростішого укриття з відповідними висновками.

Станом на 01.08.2022 з 97 закладів загальної середньої освіти найпростіші укриття мають 68 ЗЗСО, що становить 70 %. З 36 закладів дошкільної освіти укриття мають 16, що становить 44%.

На нараді були присутні керівники відділів освіти громад району, які прозвітували про стан готовності захисних споруд цивільного захисту, будівель (споруд, приміщень) закладів освіти в громадах та можливість їх використання як найпростішого укриття для працівників та здобувачів освіти, створення безпечних умов перебування у закладах освіти.

Додамо, що остаточний висновок відповідна комісії повинна зробити до 25.08.2022 щодо готовності закладів освіти до нового навчального року.

Також під час наради звернули увагу на важливе питання щодо переселення внутрішньо переміщених осіб із будівель освітніх закладів. Забезпечення перевезення учасників освітнього процесу до закладів освіти та додому (оптимізація, зміна логістики маршрутів руху, можливість отримання шкільних автобусів як гуманітарної допомоги); про організацію харчування згідно з нормами і порядком, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 (зі змінами від 28.07.2021 №78; стан виконання заходів з підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період у 2022-2023 навчальному році (забезпечення сталого проходження опалювального сезону, підготовки котельного господарства (ремонт, модернізація, заміна теплових мереж), забезпечення автономних джерел енергозабезпечення, накопичення палива та ін.); забезпечення безбар’єрності та безперешкодного пересування для осіб з особливими освітніми потребами та різне.

Переглядів: 2