21 грудня – день народження Державної служби зайнятості!

Щоб пригадати історію служби зайнятості необхідно повернутися у 80-і роки минулого століття, коли були створені при виконкомі відділ з використання трудових ресурсів, який займався переселенням сімей, які цього бажали, у інші регіони. Пізніше відділ з використання трудових ресурсів перетворили на бюро з працевлаштування. Його працівники проводили організований набір кадрів на великі металургійні  підприємстваабо на нові великі будови. Функції цієї структури були лише посередницькими та інформаційними, вони були так званим містком між підприємствами, які мали потребу в робочій силі, та людьми, котрі не могли самостійно знайти собі роботу.

        Наприкінці 80-х років Радянський Союз увійшов у період великої депресії, на заводах почали затримувати зарплати, підприємства втрачали ринки збуту продукції й закривалися, люди залишалися без роботи. У цей час Кабінет Міністрів прийняв Постанову про створення в країні Державної служби зайнятості. Закон України «Про зайнятість населення» визначив основні напрями її діяльності, джерела фінансування соціальних послуг, умови виплати допомоги по безробіттю, тощо. Згодом прийняли Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», утворили відповідний Фонд, куди почали надходити відрахування підприємств, установ та організацій. І до сьогодні ці два базових закони залишаються  основоположними для служби зайнятості. Завдяки цим законам людина стала захищеною, незважаючи на те, працює вона чи ні. Якщо працює, то відрахування роботодавців до Фонду дають  їй впевненість у завтрашньому дні, якщо людина втратила роботу, вона отримує з цього Фонду фінансову допомогу.

Зростаючі масштаби безробіттяв1990-2001 роки(чисельність незайнятих громадян, котрим надавалися соціальні послуги Новояворівським центром зайнятості 2011р.- 7081осіб;2000р. - 9112 осіб;1999р. -7933 особи; 1998 – 6800 осіб; 1997р. – 5266 осіб;1996р. – 3853 особи; 1995 – 1853 особи; 1994р. – 1040 осіб; 1993р. – 584 особи), збільшення його тривалості потребували підвищення ефективності діяльності служби зайнятості, і перш за все, чіткої організації її роботи. На виконання цього завдання і було спрямоване впровадження Єдиної технології обслуговування незайнятого населення (далі – ЄТОНН).  За період 1993 – 2020 років майже 110,0 тис.осіб надавалися послуги Новояворівським центром зайнятості.

           ЄТОНН стала важливою передумовою удосконалення системи соціальних послуг, соціальної підтримки безробітних, а також співпраці з роботодавцями,зокрема надавала можливість безпосередньої співбесіди роботодавців із безробітними як на підприємствах, так і в центрі зайнятості. Прийом клієнтів ведеться згідно з графіком, що дало можливість обслуговувати клієнтів протягом всього робочого дня, уникнути черг, непродуктивних витрат часу як клієнтів, так і спеціалістів центру зайнятості. Активізувалася співпраця з роботодавцями, бо саме від них залежить наявність робочих місць для працевлаштування безробітних.

        Ще однією важливою ознакою діяльності служби зайнятості є впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС). Створення єдиного інформаційного простору служби зайнятості України дало змогу підвищити рівень автоматизації процедур фахівців центру зайнятості, вивільнився час для кращого обслуговування клієнтів.

         Досяганню позитивних результатів значною мірою сприяє співпраця з органами виконавчої влади й місцевого самоврядування, роботодавців та соціальними партнерами. За їх участю провадяться круглі столи за різною тематикою, Ярмарки кар’єри, Ярмарки та міні-ярмарки вакансій, організоввуються та залучаються безробітні до громадських та тимчасових робіт, організовуються та скеровуються на професійну підготовку та перепідготовку зареєстровані безробітні, виплачується одноразово допомога по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності, видаються ваучери для навчання, для здобуття конкурентоспроможної на ринку праці освіти,  зайнятим особам, кому 45+, проводиться потужна профорієнтаційна робота не тільки з безробітними, а й з учнівською молоддю, щодо вибору майбутньої професії як в межах центру зайнятості, так і поза межами.

 Напередодні 30-річчя служби зайнятості хочемо подякувати нашим партнерам за співпрацю, а це насамперед роботодавцям: ТОВ «Йоха-Україна», Фабрика «Євростиль», ТОВ «Бейкер-Україна», ПП «Обрій», ТзОВ «Західбудсервіс»,ТзОВ «Балмікс»,ПП «Шенгофер і К», ТзОВ “Бетоніка”, ТзОВ «Ламелла»,ТзОВ «Термобуд»,ТзОВ «Факро орбіта»,ПРАТ «Явір»,ТзОВ  «Галтерра»,ТзОВ «Горизонт»,ТзОВ « Брама»,ТзОВ «Бадер Україна»,ФОП«Знак В.П.», ФОП «Гадуп’як В.Є» та іншим підприємцямісоціальним партнерам – Яворівській районній державній адміністрації та її відділам(управлінню соціального захисту населення,  фінансовому управлінню, відділу освіти, службі у справах дітей, районному центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді) Яворівській районній раді, громадським організаціям, органам місцевого самоврядування, тощо.

Від щирого серця дякуємо тим працівникам, які сьогодні в строю, ітим, які пішли на заслужений відпочинок ( Більському А.І.- першому директору, Глинка І.Я.- начальнику відділу сприяння працевлаштуванню, Західній Л.І., Рудейко І.В.- фахівцям відділу сприяння працевлаштуванню, Козаку В.І. – фахівцю відділу взаємодії з роботодавцями, Ковальській П.В.( світлої пам’яті) фахівцю відділу сприяння працевлаштуванню за те, що вони віддавали всіх себе, свою душу нашій нелегкій справі. А службі зайнятості хочемо побажати, щоб вона міцніла, щоб уся соціальна політика, пов’язана з зайнятістю населення, формувалася навколо загального стержня. Не даремно, наша структура має назву  «центр зайнятості», тому він є і має бути у центрі роботи.

Новояворівська міська філія  Львівського ОЦЗ

Переглядів: 49