Здаєш в оренду житло – звітуй про доходи

Декларувати доходи громадян, з яких не сплачувалися податки, зобов’язує ст. 164 Податкового кодексу України.

У випадку, коли в минулому році здавалася в оренду житлова чи інша нерухомість, рухоме майно, то отримані від цього доходи підлягають обов'язковому декларуванню.

Закон зобов’язує громадян задекларувати доходи і сплатити податок  від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Крім того, оподатковуються доходи, отримані від здавання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.

Варто врахувати, що якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є саме орендатор. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18 відсотків. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18 відсотків сплачує орендодавець.

Нагадуємо  громадянам, котрі в 2018 році здавали в оренду рухоме та нерухоме майно фізичним особам, що вони повинні відзвітувати про доходи та до 1 травня 2019 року надати декларацію до територіального органу ДФС України.

Переглядів: 136