Застосування РРО/ ПРРО фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку з 01.01.2022 року – тема зустрічі у Яворівській ДПІ

Днями фахівці Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області провели низку зустрічей з платниками на тему: «Застосування РРО/ ПРРО фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку з 01.01.2022 року та інші новації податкового законодавства».

Зокрема, начальник інспекції Петро Шот повідомив, що з 01 січня 2022 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ-ІV груп зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Також посадовець наголосив, що платники єдиного податку першої групи відповідно до положень Податкового кодексу звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності. Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.

Зокрема, розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Також платники дізналися і про зміни в Законі України №1525 щодо оподаткування операцій з постачання нерезидентами електронних послуг та про Порядок ведення підприємцями обліку товарних запасів.

Усім нагадали, що з 1 вересня  2021 року громадяни мають право задекларувати свої активи, з яких не були сплачені податки і таким чином легалізувати їх, а з 1 січня 2022 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих у 2021 році.