Яворівська ДПІ: Як зареєструвати ПРРО?
Фахівці Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області на постійній основі проводять практикуми стосовно реєстрації касових апаратів для суб’єктів господарювання та зертають увагу платників, що ФОП, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), необхідно перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).
Яворівська ДПІ: Кампанія декларування 2023
Про особливості цьогорічної кампанії декларування доходів розповів начальник Яворівської ДПІ Петро Шот під час зустрічі з платниками податків.
Податківець нагадав, що з 01 січня розпочалась кампанія декларування, яка триватиме до 01 травня поточного року. Обов’язок щодо декларування виникає у випадку отримання громадянами у минулому році доходів, які не оподатковувались. Зокрема, до таких доходів належать:
- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти одержані за межами України (іноземні доходи);
- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого або рухомого майна у вигляді прибутку.
Також податківець звернув увагу, що платники податку, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку, декларацію можуть подати впродовж усього 2023 року.
Петро Шот закликав громадян не чекати граничного терміну, а подати декларацію про отримані у 2022 році доходи завчасно.
Яворівська: Про декларування доходів, отриманих у 2022 році під час сеансу «гаряча лінія»
У Яворівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо декларування доходів громадян, отриманих протягом 2022 року.
Начальник Яворівської ДПІ Петро Шот повідомив, що розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2022 році, про реалізацію права громадян на отримання податкової знижки. Подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік - це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).
На всі питання надано відповіді в межах чинного законодавства.
Яворівська ДПІ: Закон України №1914 в частині погашення податкового боргу
Яворівська ДПІ звертає увагу, що положеннями Закону України від 30 листопада 2021 року №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни, зокрема, до пункту 95.5 Податкового кодексу України. Відповідно до цих змін керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу зможе приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без обмеження по сумі такого боргу.
Основною умовою для застосування позасудової процедури стягнення є виникнення податкового боргу в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.
Керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу за таких умов:
- податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень по сумі);
не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого грошового зобов’язання;
- відсутності/наявності у меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань, та або бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
У разі наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.
Стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, що виник в результаті донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань, здійснюється, як і раніше, на підставі рішення суду.