Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській облаті повідомляє про зміни в оподаткуванні з 1 січня 2022 року

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській облаті повідомляє про зміни в оподаткуванні з 1 січня 2022 року

Для фізичних осіб:

❖ З прибутку, отриманого від продажу третього та наступних об'єктів житлової нерухомості протягом року, з 1 січня продавець буде сплачувати не 5%, а 18%. Другий продаж житла за рік, як і раніше, оподатковуватиметься за ставкою 5%, (перший — звільнено від оподаткування).

❖Продовжиться "податкова амністія". У тих, хто планує скористатися правом спеціального декларування до 01.09.2022, є можливість застосувати знижену ставку збору при декларуванні іноземних активів до 01.03.2022 року. Вказана ставка складатиме 7% замість 9%.

❖ У 2022-му звільнено від оподаткування дохід від продажу один раз протягом звітного податкового року земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років.

❖ Нові податки для власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Вводиться поняття "мінімальне податкове зобов’язання". Це сума податків, яку кожен власник сільгоспземлі має сплачувати до бюджету – близько 5% від вартості землі на рік. Якщо сума всіх податків (податку на землю, податку на прибуток, єдиного податку), які сплачує сільгоспвиробник, буде меншою за МПЗ, то йому доведеться доплатити різницю.

❖ Податок на продаж городини

У новому році доведеться сплачувати податок на доходи фізосіб (18%), якщо отриманий від продажу продуктів дохід перевищить 12 мінімальних зарплат. За 2021 рік це 72 тис грн, за 2022 рік – 78 тис грн.

Для ФОП:

❖ ЄСВ

З 1 січня 2022 року мінімальний розмір ЄСВ на місяць становитиме 1 430 грн

❖ Єдиний податок

Для ФОПів I групи розмір єдиного податку на місяць у 2022 році становитиме 248,1 грн. Для ФОПів II групи – 1 300 грн (20% від "мінімалки"), для III групи – 5% доходу або 3% доходу та ПДВ. Доходи ФОПів, які працюють на загальній системі, підлягатимуть оподаткуванню за ставкою 18% ПДФО та 1,5% військового збору від чистого доходу від господарської діяльності.

Обсяг доходу платників єдиного податку у 2022 році не має перевищувати:

для І групи —  167 розмірів мінімальної заробітної плати — 1085500 грн;

для ІІ групи — 834 розміри мінімальної заробітної плати — 5421000 грн;

для ІІІ групи — 1167 розмірів мінімальної заробітної плати — 7585500 грн.

❖ РРО

Запровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців, які знаходяться на ІІ, ІІІ та IV групах спрощеного оподаткування. Зміни, зокрема, торкнуться власників готелів, ресторанів, інтернет-магазинів, продавців товарів, що напряму працюють із споживачами. Без РРО зможуть працювати ФОПи першої групи та фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. РРО можна не застосовувати у разі: оплати з поточного рахунку на поточний рахунок (IBAN, онлайн-банкінг); внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок; оплати через платіжний термінал, що належить банку. Також уряд звільнив від використання касових апаратів підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю в сільській місцевості. Проте підприємці, звільнені від обов'язків використовувати касові апарати, повинні користуватися розрахунковими книгами та книгами обліку розрахункових операцій.

Щодо обов’язкового додавання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації документів або належним чином засвідчених їх копії, що підтверджують вартість об’єктів декларування

Яворівська ДПІ  Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до абзацу шостого п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.
Згідно з п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи.

Переглядів: 15