Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє

Розрахунки платників з бюджетами та фондами через єдиний рахунок

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що з метою удосконалення процесу розрахунків платників з бюджетами та фондами через єдиний рахунок, в ІКС «Електронний кабінет» реалізовано електронний сервіс щодо визначення платником спрямування на бюджетні/не бюджетні рахунки залишків коштів, сплачених на єдиний рахунок.

Такий електронний сервіс забезпечить своєчасне і в повному обсязі перерахування сум податків, зборів, платежів та єдиного внеску з єдиного рахункі на бюджетні/не бюджетні рахунки.

Покроковий опис процесу використання сервісу «Спрямування коштів з єдиного рахунку» і ІКС «Електронний кабінет»

КРОКИ ПЛАТНИКА

1 КРОК

Увійти до приватної частини електронного кабінету за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua., перейти  у вкладку «Єдиний рахунок»/»Спрямування коштів з ЄР» та створити документ «Спрямування коштів з єдиного рахунку» за формою J/F1307701.

2 КРОК

- Встановити позначку «Х» в одне із полів: «Платежі з фонду заробітної плати/оплата праці» або «Інші платежі».

- Заповнити суму платежу в полі «Сума».

- Обрати у полі «Код Класифікації доходів бюджету/технологічний код» з випадаючого меню платіж, на який необхідно спрямувати кошти.

- Заповнити поле  «Призначення платежу».

3 КРОК

Підписати документ «Спрямування коштів з ЄР» та відправити до ДПС.

4 КРОК

Отримати квитанцію №2 до документу «Спрямування коштів з ЄР» з результатом обробки про його успішне прийняття ДПС.

Способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Норми встановлені ст. 3 Законом України 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами.

З 1 січня 2023 року діятиме нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що Міністерство фінансів України наказом від 17.05.2022 № 143, який набирає чинності з 01 січня 2023 року, викладено у новій редакції:

- форму податкової декларації про майновий стан і доходи (Декларація);

- Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, форма Декларації отримала нові додатки:

Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об'єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;

Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Про актуальне під час засідання «круглого столу» з представниками бізнесу

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує.

Відбулося засідання «круглого столу» за участі начальника інспекції Петра Шота та платників податків.

У ході заходу податківець повідомив про нарахування земельного податку з урахуванням Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Звернув увагу присутніх, що Державною податковою службою України, задля якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю, запроваджено Комунікаційну податкову платформу, яка покликана активізувати співпрацю державного органу з платниками.

Крім того, Петро Шот зупинився на актуальних питаннях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО з врахуванням змін, які набули чинності з 01 січня 2022 року.

Далі присутнім нагадали, що тривають кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування та декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.

Наприкінці зустрічі обговорювались питання легалізації заробітної плати та правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податкових зобов’язаньПро застосування РРО /ПРРО під час «гарячої лінії» у Яворівській ДПІ

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує.

Днями в Яворівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Львівській області  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО /ПРРО»

За запитання громадян відповідала старший державний інспектор Наталія Британ. Інспектор розповіла про порядок реєстрації та перереєстрації реєстраторів розрахункових операцій (РРО), нагадала, які фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку зобов’язані та не зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО та звернула увагу на відповідальність, яка передбачена за незастосування РРО/ПРРО платниками податків під час проведення розрахункових операцій.

Про Електронні сервіси податкової служби під час тренінгу у Яворівській ДПІ

Днями фахівці Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області провели тренінг серед платників податків щодо електронного звітування.

Платникам було надано роз’яснення, а також показано на практиці, як саме проходить процес електронного звітування, за допомогою яких програм формуються, підписуються та відправляються звіти, яка роль в даному процесі відведена електронному цифровому підпису.

У ході навчання начальник Петро Шот прокоментував, що звітність, надіслана «електронкою» через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів кваліфікованого електронного підпису, крім економії часу, ще й не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

Звітність в електронному вигляді – це просто і дуже зручно. Адже така форма звітування дозволяє економити як час, так і кошти.

Випадки в яких подається уточнююча одноразова (спеціальна) добровільна декларація

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) підлягає перевірці у спеціальному порядку.

     Уточнююча Декларація подається декларантом:

     у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки арифметичних та логічних помилок у відповідній Декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац другий п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац третій п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до переплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац четвертий п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4розд. XX ПКУ);
після подання Декларації з урахуванням положень абзацу першого п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ та протягом періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант може одноразово скористатися правом додаткового розміщення коштів у національній та/або іноземній валюті у готівковій формі та/або банківських металах на спеціальному рахунку (абзац другий п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).

     При цьому, згідно з абзацом першим п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання Декларації;

     після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ (абзац перший п.п. 6.3 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);

     При цьому, в даному випадку уточнююча Декларація подається декларантом за умови подання ним звітної (нової звітної) Декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.

     Уточнююча Декларація подається протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

У Яворівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

15.11.2022 року у Яворівській державній податковій інспекції відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Актуальні  питання податкового законодавства».

На запитання громадян відповідав начальник інспекції Петро Шот.

Пропонуємо до уваги запитання та відповіді на них.

 Питання: Які внесено зміни до Податкового кодексу стосовно спрощеної системи оподаткування в рамках Закону України № 1914?

  Відповідь: Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 внесено зміни до Податкового кодексу України стосовно спрощеної системи оподаткування (фізичні особи):

встановлено, що фізичні особи – підприємці, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

уточнено умови обрання фізичною особою – підприємцем четвертої групи платників єдиного податку. Такі платники мають здійснювати діяльність на сільськогосподарських угіддях та/або землях водного фонду площею не менше 0,5 га, але не більше 20га сукупно (на сьогодні мінімальний розмір ділянки мав бути 2 га);

встановлюється для платників єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, типова форма обліку доходів і витрат;

податкове зобов’язання для власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь буде визначатись як позитивна різниця між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Фізичні особи – підприємці розраховуватимуть її самостійно у складі окремого додатку до декларації з єдиного податку.

Питання: Як подати декларацію про майновий стан і доходи громадян в електронному вигляді?

Відповідь:  На офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» створено сервіс «Подати Декларацію про майновий стан та доходи», який дає змогу заповнити податкову декларацію про майновий стан і доходи та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

Податкова знижка отримується у поточному році за минулий. Нагадуємо, що право на податкову знижку не накопичується та не переноситься на наступний рік. Тобто, граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2021 рік – 31 грудня 2022 року.

Єдина вимога для електронного спілкування з органами ДПС – це наявність кваліфікованого електронного підпису, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів або скористатися «хмарним» КЕП усіх авторизованих надавачів електронних довірчих послуг.

Питання: Який строк сплати збору з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації?

Відповідь:  Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).

У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки Збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата Збору здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання Декларації; другого платежу – до 01 листопада 2023 року; третього платежу – до 01 листопада 2024 року.

Переглядів: 0