Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє

Про новації податкового законодавства в умовах воєнного стану під час засідання «круглого столу» з платниками податків в Яворівському районі

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє.

Нещодавно в приміщенні Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області відбулося засідання «круглого столу», в якому взяв участь начальник інспекції Петро Шот для платників податків на тему: «Про новації податкового законодавства в умовах воєнного стану».

У ході заходу обговорено новації податкового законодавства в умовах воєнного стану, а саме: 17 червня 2022 року набрав чинності Закон України від 31 травня 2022 року № 2284-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання виробництва спирту етилового денатурованого» та 17 червня 2022 року набрав чинності Закон України від 31 травня 2022 року № 2290-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України».

Повідомив, що Міністерство фінансів України наказом від 17 травня 2022 року № 143 викладено у новій редакції форму декларації про майновий стан і доходи.

Нагадав про одноразове (спеціальне) добровільне декларування та проблемні питання застосування РРО в умовах воєнного стану.

Петро Шот нагадав про основні вимоги щодо Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», що набрав чинності з 01 січня 2022 року.

Повідомив про Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

Наприкінці «круглого столу» присутні отримали відповіді на питання щодо новацій податкового законодавства в умовах воєнного стану.

Яворівській податківці проводять  тренінги щодо застосування та реєстрації програмних РРО

Яворівські податківці під час проведення тренінгів розповідають підприємцям, що платники, при проведенні готівкових розрахунків,  повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні РРО. Також інспектори зазначили, що податковою службою розроблено безкоштовний аналог касових апаратів - програмний РРО, який можна завантажити на телефон, планшет чи ноутбук. Крім того надали фахову допомогу щодо встановлення ПРРО та відповіли на запитання платників щодо роботи програмних РРО.

Також, наголосили, що до 1 вересня 2022 року громадяни можуть скористатися правом на подання одноразової добровільної декларації та легалізувати неоподатковані в минулому активи. А також нагадали громадянам про щорічну кампанію декларування доходів громадян, розповіли про види доходів, які необхідно задекларувати, терміни подання декларації та сплати податків.

Податкова амністія: чи зазначається інформація про джерела одержання об’єктів декларування в одноразовій добровільній декларації

Яворівська  ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від для цілей підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація – це декларація, в якій відображається така інформація (дані):

- відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);

- відомості про об’єкти декларування, визначені п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них, зокрема, дані про вид, розмір та валюту активу, класифікацію банківських металів. Для грошових активів фізичної особи, розміщених на рахунках у банках або внесених до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, в Декларації зазначається найменування та інші відомості про банківську або небанківську фінансову установу (код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; якщо така установа є іноземною юридичною особою – зазначається код, присвоєний органом реєстрації юридичних осіб відповідної держави), в якій відкриті відповідні рахунки, на яких зберігаються валютні цінності, або до якої зроблені відповідні внески, та відповідно до законодавства засвідчений документ, що підтверджує наявність задекларованих грошових активів фізичної особи на відповідному рахунку.

Для прав грошової вимоги (у тому числі грошових коштів, позичених декларантом третім особам за договором позики) в Декларації зазначається найменування та інші відомості про юридичну особу – боржника (код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; якщо така установа є іноземною юридичною особою – зазначається код, присвоєний органом реєстрації юридичних осіб відповідної держави, або прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи відповідний документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства) фізичної особи – боржника, номер та дата документа, що підтверджує право грошової вимоги;

- відомості про об’єкти декларування, визначені п.п. «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати, зокрема, про їх місцезнаходження або місце зберігання (крім предметів мистецтва та антикваріату, дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних виробів, банківських металів, які не розміщені на рахунках, пам’ятних банкнот та монет тощо), вид, назву, рік виробництва (випуску) тощо;

- самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. До Декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування;

- ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

В Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення».

Інформація, що міститься в Декларації, є податковою інформацією.

Як звітує платник єдиного податку, який в середині податкового періоду перейшов на ІІІ групу зі ставкою 2%

Яворівська ДПІ у  Львівській області нагадує, що для платників єдиного податку ІІІ групи зі ставкою 3% та 5% податковим (звітним) періодом є календарний квартал - абз. 2 п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України .

Такі платники ЄП подають звіти за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року № 578.

Платники єдиного податку, які мали діючу реєстрацію платника ЄП ІІІ групи зі ставками 3% або 5 %, та виявили бажання обрати спрощену систему з особливостями оподаткування, тобто, перейшли на єдиний податок для ІІІ групи зі ставкою 2 % в середині податкового (звітного) періоду, повинні подати звіт за податковий період до дати обрання спрощеної системи зі сплатою 2 % від доходу за формою, затвердженою Наказом № 578.

Сума доходу платника ЄП ІІІ групи зі ставкою 3% або 5 % визначається відповідно до вимог ст. 292 ПКУ за період з першого числа місяця відповідного кварталу до дати переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування.

Сума доходу для оподаткування ЄП ІІІ групи за ставкою 2 % визначається за період з дня реєстрації платником ЄП ІІІ групи зі ставкою 2 % до останнього календарного дня податкового (звітного) місяця, яка відображається в податковій декларації, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2022 року № 124.

З 1 липня 2022 року змінився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Яворівська ДПІ Головного управлінні ДПС у Львівській області звертає увагу, що з 1 липня 2022 року змінився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це встановлено нормами Закону України від 02 грудня 2021 року № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Нагадаємо, що прожитковий мінімум – це показник, який враховується роботодавцями під час проведення індексації заробітних плат. Тож з 01 липня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 600 гривень.

Проте зміна розміру прожиткового мінімуму не впливає на розрахунок, зокрема, податкової соціальної пільги і єдиного податку, так як для розрахунку соціальної пільги застосовується прожитковий мінімум станом на 01 січня звітного податкового року.

Також залишаються без змін розміри мінімальної заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до пункту 6 розділу ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Операція «службова видача» використовується, у тому числі і для реєстрації суми готівки, яка видається держателям електронних платіжних засобів.

У разі допущення помилок у сумах виданих коштів держателям електронних платіжних засобів скасування таких помилково проведених операцій слід здійснювати шляхом використання операції «службове внесення» на повну суму виданих коштів із складанням акту, що засвідчуватиме факт помилкової операції, суму та реквізити розрахункового документа.

Подати декларацію про доходи за 2021 рік потрібно до 20 липня

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до Закону № 2260 платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки за умови подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року, звільняються від відповідальності у період з 24 лютого 2022 року.

Відповідно до норм розділу IV ПКУ обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами;

- іноземного доходу та в інших передбачених Кодексом випадках.

Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього розділу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок та військовий збір;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

Крім того, платники податку мають право подати податкову декларацію з метою використання права на податкову знижку.

Тож, якщо ви маєте можливість, не припиняйте бути сумлінними платниками податків.

Переглядів: 0