Яворівська державна податкова інспекція інформує

Зустріч у Яворівській ДПІ щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів

Днями у Яворівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Львівській області  відбулася зустріч з платниками податків за участі начальника ДПІ Петра Шота щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Податківець проінформував, що з 1 вересня 2022 року продовжено кампанію одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, так звана податкова амністія. Також розповів, які саме фізичні особи можуть бути декларантами, які види активів підлягають декларуванню, який порядок їх декларування та за якими ставками вони оподатковуються. При цьому, прокоментував, що декларація подається в електронній формі через Електронний кабінет платника. Скористатися  податковою амністією громадяни можуть до 1 березня 2023 року.

Особливості реєстрації РРО/ПРРО обговорювали у Яворівській ДПІ

У Яворівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбулась зустріч  з фізичними особами – підприємцями з питань реєстрації РРО/ПРРО.

Насамперед, державний інспектор Яворівської ДПІ Наталія Британ звернула увагу присутніх на те, щоб зареєструвати РРО, суб’єкт господарювання подає до органу контролю заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО.

Заяву про реєстрацію РРО можна подати в електронному вигляді через електронний кабінет. Якщо подаєте реєстраційну заяву в електронному вигляді, можете отримати копію реєстраційного посвідчення на адресу своєї електронної пошти. Для цього в реєстраційній заяві зробіть відповідну відмітку.

Протягом двох робочих днів після отримання реєстраційної заяви і доданих до неї документів орган контролю приймає рішення або про можливість реєстрації РРО, або про відмову у його реєстрації.

Відмовити у реєстрації можуть, якщо: РРО вже зареєстрований; модель (модифікацію) РРО не включено до Державного реєстру РРО або вилучено з нього; РРО не відповідає сфері застосування, зазначеній у реєстраційній заяві; ЦСО не включено до Реєстру Центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій; в органі контролю є відомості про анулювання ліцензії на право здійснення відповідної господарської діяльності; суб’єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; суб’єкт господарювання не перебуває на обліку в органі контролю, до якого подано документи на реєстрацію РРО; суб’єкт господарювання або його відокремлені підрозділи не перебувають на обліку в органі контролю за адресою господарської одиниці, де використовуватимуть РРО; щодо господарської одиниці, вказаної у заяві, суб'єкт господарювання не повідомив про такий об'єкт оподаткування контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу України або згідно з таким повідомленням відповідний об'єкт є закритим чи не експлуатується суб'єктом господарювання; щодо договору між ЦСО та суб'єктом господарювання про технічне обслуговування та ремонт РРО в контролюючому органі відсутнє повідомлення ЦСО про його укладання або згідно з таким повідомленням відповідний договір розірваний або припинений; у контролюючому органі наявні відомості про РРО як про викрадений; екземпляр моделі (модифікації) РРО, що реєструється, відсутній в реєстрі екземплярів реєстраторів розрахункових операцій; суб'єкт господарювання є пов'язаною особою з ЦСО.

Рішення про відмову у реєстрації РРО або про можливість його реєстрації контролюючий орган приймає протягом двох робочих днів після отримання документів. Якщо прийнято рішення про реєстрацію РРО, орган контролю формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДПС. У день резервування фіскального номера РРО ДПС надсилає до ЦСО довідку за ф. № 2-РРО (далі - довідка про резервування фіскального номера) (додаток 2) в електронному вигляді (п. 10 гл. 2 Порядку № 547). Ця довідка дійсна протягом трьох днів з дати її надсилання до ЦСО. Після закінчення робіт із введення РРО в експлуатацію ЦСО надсилає до ДПС в електронному вигляді примірники довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО (п. 12 гл. 2 Порядку № 547). Роботи з введення РРО в експлуатацію мають бути виконані у строк, що не перевищує трьох діб з дати інформування ДПС про резервування фіскального номера РРО.

Тренінг у Яворівській ДПІ про можливості «Електронного кабінету платника»

Податківці Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області провели тренінг платникам податків щодо можливостей електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

У ході навчання  прокоментували, що за допомогою електронного сервісу платник податків матиме змогу:

- переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня);

- підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

- формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів інших платежів до бюджету;

- здійснювати сплату податків, зборів інших платежів до бюджету за допомогою банківської системи типу Інтернет-банкінг;

- оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДПС документів ( дані обліку, дані щодо об’єктів оподаткування, інформацію про результати перевірок, інформацію про доходи фізичної особи тощо);

- здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримати консультаційні послуги (в режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), замовляти та отримувати адміністративні послуги.

Про право на податкову знижку під час «гарячої лінії» у Яворівській ДПІ

Днями у Яворівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо права громадян на податкову знижку.

Старший державний інспектор Анастасія Грицан  розповіла платникам податків, що для отримання податкової знижки за витратами 2021 року, до контролюючого органу виключно за місцем реєстрації платника податків необхідно подати: Декларацію про майновий стан і доходи, копії платіжних документів, що підтверджують здійснення витрат, копії договорів, що ідентифікують продавця/надавача товарів, робіт чи послуг та їх отримувача.

Податковий номер для дітей через Електронний кабінет

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що бажаючі зареєструвати дитину в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), засобами Електронного кабінету один із батьків може подати в електронному вигляді заяву для реєстрації в Державному реєстрі (присвоєння податкового номера) на дітей.

У приватній частині Електронного кабінету (режим «ЕК для громадян») можна подати заяву за формою № 1ДР (Облікова картка фізичної особи – платника податків (1ДР)) з використанням кваліфікованого електронного підпису.

До заяви необхідно додати скановану копію свідоцтва про народження дитини та скановану копію документа, що посвідчує особу одного з батьків (якщо в документах, що посвідчують особу, відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/  перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія, який імплантовано у зазначені документи, необхідно додати документ про реєстрацію місця проживання/ перебування).

При поданні заяви за формою № 1ДР засобами Електронного кабінету обирається податковий орган, де один із батьків бажає отримати Картку платника податків.

Результат опрацювання заяви відображається в Електронному кабінеті  «Відповідь № 2 Фінальна».

Отримання Картки платника податків здійснюється в ЦОП податкової служби з пред'явленням свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (якщо в документах відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/ перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія, який імплантовано у зазначені документи, необхідно додати документ про реєстрацію місця проживання / перебування).

Право на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених на користь закладів освіти: які документи необхідно подати до контролюючого органу?

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Згідно із п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

До даного переліку включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ) (тимчасово, на період до припинення/скасування воєнного стану на території України, подання декларації на податкову знижку за 2021 рік здійснюється без дотримання вказаного терміну).

Згідно з п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Копії зазначених у п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (абзац перший п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа (абзац другий п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Для документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки, контролюючий орган не має права вимагати від платника податку надання документів та/або їх копій, які містяться в автоматизованих інформаційних і довідкових системах, реєстрах, банках (базах) даних органів державної влади та/або органів місцевого самоврядування, інформація з яких безоплатно отримується контролюючими органами відповідно до ПКУ та міститься в інформаційних базах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (п.п. 166.2.3 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права регулює Закон України від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2145).

Частиною шостою ст. 79 Закону № 2145 встановлено, що розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором.

Враховуючи викладене, фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання зобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача), а також копію договору з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг, вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення), тощо.

Закон України № 1914-ІХ: нововведення щодо запитів контролюючих органів

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» було  внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

Зокрема, згідно нової редакції абзацу першого пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:

1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3) печатку контролюючого органу.

Запит вважається належним чином врученим, якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42  Кодексу щодо листування платників податків та контролюючих органів.

Платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом) у порядку, визначеному статтею 42  Кодексу.

У разі проведення зустрічної звірки платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, та документальне підтвердження цієї інформації на вимогу контролюючого органу у порядку, визначеному статтею 42  Кодексу.

Податкова амністія: термін подання декларацій подовжено до 01 березня 2023 року

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що Законом України від 15 серпня 2022 року № 2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» подовжено термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій до 1 березня 2023 року.

Декларуванню підлягають активи, розміщені на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Скористайтеся можливістю легалізувати власні активи за пониженими ставками.

Сплачений одноразовий збір у рамках податкової амністії йде до державного бюджету, з якого фінансується обороноздатність нашої країни.

Переглядів: 0