В Яворівській ДПІ проведено чергову зустріч щодо особливостей кампанії одноразового добровільного декларування

Нещодавно начальник Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Петро Шот провів зустріч з платниками податків на тему: «Особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування».

Зустріч відбулася в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо Закону України від 15 червня 2021 року № 1539 ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Очільник наголосив присутнім, що декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644 - VII «Про санкції».

Також об'єктами декларування не можуть бути активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаною державою – агресором згідно із законом чи мають джерело походження з такої країни.

Під час заходу особливу увагу було приділено алгоритму подання декларації, а також перевагам користування Електронним кабінетом платника, який забезпечує: допомогу при заповненні декларації; отримання інформації щодо заповнення; заповнення та надсилання декларації; відображення реквізитів для сплати та QR-коду; можливість сплати, скориставшись платіжними системами.