Термін звітування неприбутковими організаціями та відповідальність за ненадання звіту

Відповідно до підпунктів 49.18.3 та 49.18.6 статті 49 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) граничний термін надання до органів ДФСУ Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) за 2018 рік - не пізніше 01.03.2019.

            Разом зі Звітом неприбуткова організація подає фінансову звітність (п.46.2 ПКУ).

  Не подають звітність згідно з п. 46.2 ст. 46 ПКУ тільки професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом. Зазначені організації звітують тільки у разі порушень п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

            Кожне неподання/несвоєчасне подання Звіту тягне за собою накладання штрафу в розмірі 170 гривень. А в разі здійснення тих же дій платником податків, до якого протягом року був застосований штраф за таке порушення, – 1 020 грн. за кожне неподання/несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ)

            Оскільки фінзвітність є додатком до Звіту, то неподання такої звітності тягне за собою невизнання Звіту (тобто Звіт буде вважатися неподаним). Відповідно, це призведе до накладання штрафу, встановленого п.120.1 ПКУ.

            Суб’єкти малого підприємництва та суб’єкти мікропідприємництва подають разом зі Звітом скорочену фінансову звітність у складі Балансу та Звіту про фінансові результати та проставляють такі відмітки відповідно у графі «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» та графі «Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва».

Переглядів: 210