Штраф за несвоєчасну сплату єдиного податку фізичною особою

Платники єдиного податку 1 і 2 груп сплачують цей податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для таких платників єдиного податку здійснюється контролюючими органами на підставі поданої ними заяви, зокрема щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви стосовно періоду щорічної відпустки.

Водночас платники єдиного податку, віднесені до груп 1 і 2, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки за умови, якщо вони працюють самостійно, тобто не використовують працю найманих осіб. Утім на підприємців — спрощенців 3 групи, таке звільнення від сплати єдиного податку не застосовується.

У разі якщо платник єдиного податку 1 або 2 групи не сплачує (не перераховує) авансові внески єдиного податку у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 50% ставки єдиного податку.

Підприємці, які віднесені до 3 групи, сплачують єдиний податок протягом 10 днів після закінчення граничного строку подання квартальної податкової декларації. При затримці сплати до них застосовуються такі фінансові санкції: у разі несплати до 30 днів — у розмірі 10% погашеної суми боргу, більше 30 днів — у розмірі 20%.

Переглядів: 113