Щодо популяризації одноразового (спеціального) добровільного декларування під час семінару в Яворівській ДПІ

В Яворівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся семінар за участі платників податків стосовно популяризації добровільного декларування активів фізичних осіб.
У ході семінару були розглянуті норми Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Увагу учасників заходу було звернуто на те, що податкова амністія надає право фізичним особам задекларувати свої активи, які були одержані такою фізичною особою коштом доходів, що підлягали в момент їх нарахування оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені податки й збори та/або якi не були задекларовані з порушенням податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року та сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Відомості, які містяться в одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню без письмової згоди декларанта, окрім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду.

За результатами такого декларування фізична особа не підлягатиме адміністративній та кримінальній відповідальності за порушення законодавства, пов'язані з ухиленням від сплати податків та ЄСВ у частині задекларованих активів. Можливість скористатися «податковою амністією» є у фізичних осіб до 01 вересня 2022 року.