Про відповідальність за порушення вимог застосування РРО

Відповідно до законів України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» вводяться нові правила застосування РРО та відповідальність за порушення вимог РРО.

Штраф за невидачу чека, не проведення операцій через РРО, проведення на неповну суму вартості проданих товарів з 19.04.2020 збільшено з 1 грн. до 10% від вартості товару/послуги - за перше порушення, за наступне порушення протягом року - 50% (замість 100%).

З 1 жовтня 2020 року передбачається застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному) для окремих категорій платників єдиного податку ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік).

Також,  з 1 жовтня 2020 року запрацює механізм кешбеку, який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.

Якщо підприємець видав покупцю повністю, або частково не фіскалізований чек хоча б на один товар, дорожчий за 850 грн, покупець може написати скаргу в Податкову і отримати "кешбек" у розмірі 150% від вартості товару. Частину цього штрафу отримує сам покупець, а іншу частину - держава.

Якщо чек не був виданий взагалі - підприємець отримує штраф 850 грн. за перше порушення, і не менше 1700 грн. за наступне.